printlogo


امارات قطر را به نداشتن عقلانیت متهم کرد

کد خبر: 347546تاریخ: 1397/1/27 19:34
امارات قطر را به نداشتن عقلانیت متهم کرد
در پی خودداری امیر قطر از حضور در نشست سران اتحادیه عرب در عربستان، انور قرقاش وزیر مشاور دولت امارات وی را متهم به فقدان عقلانیت کرد و مدعی شد، این کار سبب می شود انزوای قطر ادامه پیدا کند.

ایران آنلاین / «انور قرقاش» وزیر مشاور دولت امارات در امور خارجه به غیبت «تمیم بن حمد» امیر قطر از نشست اتحادیه عرب که در شهر ظهران عربستان برگزار شده بود واکنش نشان داد.

بر اساس این خبر، قرقاش در صفحه توییتر خود نوشت که عدم حضور امیر قطر در نشست ظهران نتیجه طبیعی و تأسف برانگیز سیاست متکبرانه قطر است که دوحه از ابتدای بحران تاکنون در پیش گرفته است.

وی افزود که نبود مستمر عقلانیت باعث می شود انزوای قطر ادامه داشته باشد و این مسأله را نمی توان با رسانه ها و شرکت های تبلیغاتی و وفاداری هایی اجیر شده جبران کرد.

روز گذشته نشست سران اتحادیه عرب با حضور سران شماری از کشورهای عربی از جمله رئیس جمهوری عراق، رؤسای جمهوری مصر و لبنان و پادشاه اردن در شرق عربستان برگزار شد.

در بیانیه پایانی این اجلاس بر اهمیت صلح عادلانه و فراگیر در خاورمیانه بر اساس طرح صلح عربی و نیز پایبندی به حمایت لازم از موضوع فلسطین و حمایت از راهبردها برای حفظ امنیت ملی عربی تاکید شده است.  / مهر


لینک مطلب: http://www.ion.ir/News/347546.html