printlogo


ادعای یک مسئول عراقی درباره درمان سرکرده داعش در بیمارستانی در شمال شرق سوریه

کد خبر: 326272تاریخ: 1396/11/23 21:25
ادعای یک مسئول عراقی درباره درمان سرکرده داعش در بیمارستانی در شمال شرق سوریه
ابوعلی البصری' مدیر کل اطلاعات و مبارزه با تروریسم وزارت کشور عراق مدعی شد 'ابوبکر البغدادی'، سرکرده گروه تروریستی داعش بشدت بیمار اما زنده است و در حال درمان در یکی از بیمارستانهای این گروه در شمال شرق سوریه است.

ایران آنلاین / به گزارش خبرگزاری فرانسه، البصری در این باره گفت: البغدادی به شدت از ناحیه پا زخمی شده و توان حرکت ندارد و به تازگی برای مداوا به یکی از بیمارستان های وابسته به داعش در منطقه 'الجزیره ' واقع در شمال شرق سوریه منتقل شده است.

وی تاکید کرد: بنا بر اطلاعات و اسنادی که نیروهای نفوذی عراقی در میان تروریست ها، به دست آوردند، وضعیت روحی و جسمی البغدادی، وخیم است.
البصری با بیان اینکه البغدادی بیماری دیابت هم دارد، گفت: وی روزهای پایانی عمرش را می گذراند.
منطقه 'الجزیره' در سوریه هم مرز با عراق است که هنوز باقی مانده های عناصر تروریستی داعش در آن فعالیت دارند.
این در حالی است که دولت عراق روز سه شنبه گذشته (17 بهمن ماه) لیست جدیدی از چهره‌ های تحت پیگرد بین المللی و داخلی این کشور از جمله ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش و 13 تن از سرکرده های این گروه را منتشر کرد.
دولت عراق پیش از این روز شنبه لیستی شامل 60 نفر تحت پیگرد دولت این کشور وابسته به گروه تروریستی داعش و اشخاص وابسته به حزب بعث عراق از جمله 'رغد صدام' دختر صدام دیکتاتور سابق عراق را منتشر کرده بود
یک مسئول عراقی که به نامش اشاره نشده در این باره گفت: اسامی افرادی که در این لیست وجود دارد، بسیار خطرناکتر از لیست اول بوده که این افراد نه تنها از سوی دولت عراق بلکه در سطح بین المللی نیز تحت تعقیب هستند.
از زمانی که البغدادی متواری شد، واشنگتن اعلام کرد که 25 میلیون دلار برای طرفی که بتواند جای البغدادی را کشف کند یا او را به قتل برساند، در نظر گرفته است. در همین راستا اخبار بسیاری مبنی بر اینکه وی بارها بین مناطق تحت نفوذ عناصرش در مرزهای مشترک عراق و سوریه، در رفت و آمده بوده، منتشر شده است.
با این حال، یک مسئول بلند پایه آمریکایی اوایل سپتامبر (شهریور/ مهر) 2017 میلادی، اعلام کرد که به احتمال زیاد ابوبکر البغدادی زنده است و در منطقه ای در شرق سوریه پنهان شده است/ ایرنا

 


لینک مطلب: http://www.ion.ir/News/326272.html