printlogo


آغاز محاکمه جنجالی رهبر کردهای ترکیه

کد خبر: 314459تاریخ: 1396/10/23 09:52
آغاز محاکمه جنجالی رهبر کردهای ترکیه
رهبر حزب دموکراتیک خلق های ترکیه که بیش از یک سال است در زندان به سر می برد، برای نخستین بار از زمان زندانی شدنش در دادگاه حاضر شد.

ایران آنلاین / به گزارش شبکه فرانس 24، صلاح الدین دمیرتاش که در نوامبر 2016 دستگیر شد، روز جمعه به اتهام توهین به رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور این کشور در دادگاهی در استانبول حاضر شد.

دمیرتاش که بیش از یک سال است در زندانی در ادیرنه در غرب ترکیه به سر می برد، پیش‌تر با رد حضور در دادگاه از طریق ویدیو کنفرانس محاکمه شده بود اما امروز برای اولین بار در دادگاهی در استانبول حاضر شد. دهها تن از طرفداران او هم در برابر این دادگاه تجمع کرده بودند.

یکی از وکلای دمیرتاش در جلسه دادگاه درخواست کرد رسیدگی به پرونده وی به دیوان قانون اساسی واگذار شود . قرار شد این درخواست مورد بررسی قضات قرار گیرد و جلسه بعدی محاکمه وی 17 مه آینده برگزار شود. دمیرتاش درحال حاضر به اتهام توهین به رئیس جمهور محاکمه می شود اما او در بیش از 20 پرونده دیگر هم با کیفرخواست‌های بسیار سنگینی همچون «عضویت در سازمانی تروریستی» و «تحریک به نفرت پراکنی» رو به رو است و احتمال دارد به حبس های طولانی محکوم شود.

افزون بر او، ده تن دیگر از اعضای حزب دموکراتیک خلقها هم اکنون در زندان بسر می برند. صلاح الدین دمیرتاش چند روز پیش اعلام کرد نامزد رهبری این حزب نخواهد شد و قصد ندارد نامزد انتخابات ریاست جمهوری آینده شود./ باشگاه خبرنگاران جوان

 


لینک مطلب: http://www.ion.ir/News/314459.html