printlogo


با فیلتر، فعالیت تلگرام 90درصد کاهش یافت

کد خبر: 314404تاریخ: 1396/10/22 19:21
دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه :
با فیلتر، فعالیت تلگرام 90درصد کاهش یافت
دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در کانال شخصی اش در سروش درباره فیلتر تلگرام نوشت: بررسی های به عمل آمده حاکی است علیرغم تبلیغات پرحجم جهت استفاده از فیلترشکن برای دسترسی به تلگرام، فعالیت تلگرام در فضای مجازی کشور بیش از ۹۰ درصد کاهش داشته است. خوشبختانه تا کنون چند میلیون از کاربران تلگرام به پیام‌رسان‌های داخلی مهاجرت کرده‌اند.

ایران آنلاین /خرم آبادی در ادامه نوشت: طی مدت کوتاهی که تلگرام فیلتر شده است پیام رسان‌های اجتماعی بومی مشابه آن مانند «سروش» ،«بله»،«آی گپ» و ، «گپ» رشد  کمی و کیفی فوق العاده‌ای داشته‌اند.

وی ادامه داده است: اگر وزارت ارتباطات در اجرای وظایف خود برخی دیگر از موانع موجود بر سر راه پیام‌رسانهای داخلی را بر دارد آن‌ها بزودی قله‌های موفقیت را فتح  و کشور را از وابستگی به بیگانگان در این حوزه نجات خواهند داد. آقای مهندس آذری جهرمی در مناظره تلویزیونی که قبل از وزیر شدنشان با بنده داشتند، اذعان نمودند مهاجرت مردم به پیام‌رسان‌های داخلی می‌تواند سه هزار میلیارد تومان درآمد برای بخش داخلی به دنبال داشته باشد.

خرم آبادی افزود:عده ای با دادن وعده دائمی نبودن فیلتر تلگرام رشد سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در فضای مجازی  و تحقق اقتصاد مقاومتی در این فضا را کند می‌کنند. جلوگیری از فعالیت تلگرام علاوه بر اینکه موجبات رونق اقتصادی کشور  و ممانعت از جاسوسی اطلاعاتی دشمنان را فراهم نموده، نقشه و برنامه چند ساله آنها برای برهم زدن نظم و امنیت کشور و استمرار تهاجم فرهنگی را نیز نقش بر آب کرده است.


لینک مطلب: http://www.ion.ir/News/314404.html