نماینده ارامنه تهران و شمال درمجلس:

ایران بیشترین ضرر را از نسل کشی، افراطی گری و تروریسم دیده است

سیاسی /
شناسه خبر: 68804

نماینده ارامنه تهران و شمال کشور درمجلس شورای اسلامی گفت: ایران بیشترین ضرر را از نسل کشی، افراطی گری و تروریسم دیده است.

ایران آنلاین /کارن خانلری روز شنبه درنشست یکصد ودومین سالگرد نسل کشی ارامنه با بیان اینکه بسیاری ازکشورها واقعه نسل کشی ارامنه را متوجه و آگاه و آن را محکوم کردند، افزود: ایران کشوری است که درطول تاریخ در بین کشورهای شرقی به دلیل حمایت ازاقلیت های دینی نقش منحصربه فردی را بازی می کند.
خانلری با بیان اینکه ما ارامنه به عنوان یک ایرانی به خود می بالیم تاکیدکرد: از اینکه ایران همواره در طول تاریخ هیچگونه جنایتی در مورد نسل کشی را مرتکب نشده است به خود می بالیم.
نماینده ارامنه تهران و شمال کشورمجلس با تاکید براینکه نسل کشی یکی از برنامه ریزی شده و جهت یافته ترین جنایات بشری تلقی می شود، گفت: جمهوری اسلامی ایران بارها نسل کشی ارامنه را محکوم کرده است که بارزترین آن از سوی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی انجام شد و وی این نسل کشی را محکوم و با ارامنه ابراز همدردی کرد.
خانلری ادامه داد:پس ازپیروزی انقلاب امام راحل و دیگرمسوولین جمهوری اسلامی چنین رویکردی درمورد محکومیت نسل کشی ارامنه را شاهد بودیم.
وی اضافه کرد: درسیاست خارجه ما بحث محکوم کردن این چنین جنایت هایی باید پررنگ ترشود تا در رویکرد سیاسی از تکرار چنین جنایتی جلوگیری شود.
نماینده ارامنه تهران و شمال افزود: جمهوری اسلامی ایران به عنوان الگو می تواند بالاترین نقش را در منطقه و همین طورجهان ایفا کند.
خانلری تاکیدکرد: با توجه به اوضاع کنونی منطقه امیدواریم که گرامیداشت یکصد ودومین سال، سالگرد نسل کشی ارامنه تاثیر بسزایی در محکوم کردن افراطی گری ها و تروریسم درمنطقه باشد.
24 آوریل یکصد ودومین سالگرد نسل کشی ارامنه به دست دولت ترکیه عثمانی است در این روز مراسمی با عنوان نسل کشی و افراطی گری از ارمنستان تا سوریه در باشگاه آرارات برگزار می شود. همچنین امروز در مراسمی توسط اسقف اعظم ارامنه تهران و نماینده ارامنه تهران و شمال در مجلس شورای اسلامی و همچنین جمعی از ارامنه تهران با نثار گل به صورت نمادین یاد و خاطره شهدای ارمنی گرامی داشته خواهد شد و فردا نیز مراسم اشای ربانی نیز برگزار خواهد شد.

منبع: ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.