ion

نگاه فعالان اقتصادی و بخش خصوصی به انتخابات

اقتصادی /
شناسه خبر: 51857

محسن جلالپور رئیس اتاق بازر گانی ایران به عنوان نهاد عالی بخش خصوصی ایران در یادداشتی انتظارات فعالان حوزه اقتصادی کشور را در زمینه انتخابات مجلس دهم بیان کرد

ایران آنلاین / به فرموده مقام معظم رهبری، اکنون اصلی ترین مسأله کشور، اقتصاد است و باید از همین ابتدای رقابت ها در شکل گیری مجلسی که بتواند به حل این معضل بزرگ کمک کند، دغدغه جدی داشته باشیم.
📌اولین مسأله، ثبت نام افراد شایسته در این حوزه است. انتظارمی‌رود دلسوزان نظام و کشور، افرادی را تشویق به حضور و ثبت نام کنند که با مسائل اقتصادی بیگانه نباشند و دغدغه توسعه کشور را داشته باشند.
📌دومین موضوع به نامزدهای انتخاباتی برمی گردد که اگرواقعا دلسوز نظام، رهبری و کشور هستند، درصورتی پا پیش بگذارندکه احساس کنند می توانند به حل اصلی ترین معضل کشور کمک موثری کنند.
📌سومین دغدغه مهم این است که گروه ها و جناح های سیاسی که اقدام به معرفی و پشتیبانی ازکاندیداهای خود می کنند، تمام سعی شان انتخاب تیمی متوازن و هم نظردر مسائل اقتصادی باشد. مهم این است که نمایندگان مجلس آینده به اهمیت این امر واقف بوده و در مسأله اقتصاد، استراتژی مشترک داشته باشند و هرکدام بر طبلی نکوبند.
📌چهارمین اصل این است که نهادهای نظارتی هم به اقتصاد به عنوان یک مشکل مهم توجه ویژه داشته باشند. در گذشته ملاک تأیید صلاحیت ها هرچه بوده، در این دوره باید اقتصاد هم مورد توجه نهادهای نظارتی قرار گیرد. افرادی که از همین حالا منابع کشور را در رقابت های انتخاباتی پیش خور می کنند،نباید جایی در دستگاه های سیاست گذار داشته باشند. آلودگی به فساد، قانون شکنی و علاقه به ترویج سیاست های پوپولیستی و شعارهایی که خرج آن باید از جیب مردم داده شود، نباید در این دوره جایی داشته باشد.
📌پنجمین موردی که باید مد نظر قرارگیرد، ارائه برنامه اقتصادی مشخص و علمی و مفید به حال اقتصاد کشور است. این برنامه ها باید مرهمی بر زخم های فعلی اقتصادکشور باشد نه زخمی بر زخم های عمیق اقتصاد اضافه کند.
📌ششمین موضوع مهمی که باید به آن پرداخته شود، نظارت بر تبلیغات نامزدهای انتخاباتی است . فضای کشور در شرایط فعلی نباید با وعده های بیهوده ملتهب شود و بر انتظارات هم نباید دمید. همه ما باید دقت کنیم که ماه های پیش رو مهم ترین زمان برای جذب وجلب سرمایه داخلی و خارجی است و این مهم نیاز جدی به فضای آرام و اطمینان بخش دارد.
📌هفتمین و شاید مهم ترین وظیفه را مردم عزیزمان بر عهده دارند. همه باید با چشمانی باز،ذهنی هوشیار و به دور از احساسات قومی و قبیله ای به اصلح ترین نامزدهای انتخاباتی رأی دهند. مردم عزیز باید مطالبه کننده اصلی بهبود وضع اقتصادی باشند و باید بدانند تغییر این وضع ، در گروی انتخاب آگاهانه و عاقلانه نمایندگان مجلس آینده  است.
از بخش خصوصی و بنگاه ها هم انتظارمی رود در روشنگری مردم و پرداختن به این دغدغه ها به دور از خط و جناح های سیاسی اهمیت داده و مجلسی را مجلس مطلوب بدانند که بتواند در حل پیچیده ترین معمای فعلی اقتصاد ایران نقش اساسی داشته باشد.
 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.