ثبت نام کلاس اولی‌ها از امروزآغاز شد

اجتماعی /
شناسه خبر: 473261

معاون ابتدایی آموزش و پرورش از آغاز ثبت نام کلاس اولی ها در 61 هزار مدرسه خبر داد و گفت: کلاس اولی‌ها براساس آمار اعلام شده امسال صد هزار نفر بیشتر از سال گذشته هستند.

رضوان حکیم زاده افزود: براساس آیین نامه باید حداکثر تعداد دانش آموزان در کلاس‌های پایه اول ۲۶ نفر باشد و ما به مدیران مدارس تأکید کرده ایم که این میزان را رعایت کنند.
وی گفت: ثبت نام کلاس اولی‌ها تا پایان شهریور و در روز‌های دوشنبه و چهارشنبه هر هفته انجام می‌شود، ولی از خانواده‌ها می‌خواهیم ثبت نام را به روز‌های پایانی تابستان موکول نکنند.
وی تأکید کرد: ثبت نام در مدارس هیأت امنایی و غیردولتی براساس شهریه مصوب انجام می‌شود و در مدارس دولتی رایگان خواهد بود.
وی یادآور شد: ثبت نام در مدارس دولتی براساس محدوده جغرافیایی صورت می‌گیرد و خانواده‌ها باید مدارک احراز محل سکونت خود را در موقع ثبت نام به مدرسه ارایه کنند.
رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: کلاس اولی‌ها قبل از ثبت نام باید به پایگاه‌های سنجش مراجعه و شناسنامه سلامت دریافت کنند.
مجید قدمی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: بیش از ۲ هزار پایگاه سنجش سلامت برای دانش آموزان پایه اول ابتدایی در نظر گرفته شده است و هر دانش آموز از لحاظ شنوایی، بینایی و آمادگی تحصیلی سنجیده خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: دانش آموزانی با نمره هوشی زیر ۳۰ و دانش آموزان چند معلولیتی به مدارس استثنائی معرفی می‌شوند و سایر دانش آموزان نیز به مدارس عادی معرفی خواهند شد.
وی از خانواده‌ها خواست هنگام مراجعه به پایگاه‌های سنجش سلامت کارت واکسیناسیون فرزند خود را همراه داشته باشند./صدا و سیما
 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.