رئیس کانون بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش درباره اینکه بازنشستگان فرهنگی رتبه‌بندی می‌شوند یا خیر، گفت: قانون می‌گوید رتبه‌بندی مربوط به شاغلان است یعنی برای افرادی که مشغول به کار هستند و طرح درس می‌کنند باید فضای رقابتی باشد تا کیفیت کارشان بالا رود.

احمد صافی درباره گلایه‌های فرهنگیان بازنشسته مبنی بر عدم پرداخت معوقات و پاداش پایان خدمت، اظهار کرد: افرادی که دیروز مقابل وزارت آموزش و پرورش تجمع کردند بازنشستگان 2 دوره هستند و بازنشستگان سال گذشته نیز در این جمع حضور داشتند که همگی پاداش پایان خدمت خود را می‌خواهند؛ معمولاً سازمان برنامه و بودجه و وزارت آموزش و پرورش به دلیل برخی مشکلات هر سال در پرداخت‌ها تأخیر می‌کنند.

رئیس کانون بازنشستگان آموزش و پرورش افزود: برای طی شدن روند پرداخت‌ها دولت باید بودجه در اختیار سازمان برنامه و بودجه قرار دهد؛ در وزارت آموزش و پرورش عزم جدی برای پرداخت‌ها وجود دارد و این مورد را در برنامه‌های اصلی خود دارد ولی منتظر اعتبار هستند، لذا زمانی که اعتبار ارائه شود، پاداش‌های پایان خدمت را پرداخت می‌کنند.

صافی ادامه داد: این مشکلات در همه وزارتخانه‌ها وجود دارد و باید به هر فردی که بازنشسته می‌شود پاداش پایان خدمت ارائه شود اما چون در آموزش و پرورش تعداد فرهنگیان زیاد است به طور مثال گاهی 50 هزار نفر در سال بازنشسته می‌شوند، نیاز به اعتبار بسیاری وجود دارد.

رئیس کانون بازنشستگان آموزش و پرورش در ادامه اضافه کرد: چون رقم پرداختی‌ها بسیار بالاست طبیعتاً سرمایه بسیاری را می‌طلبد؛ طی مکاتبات و تماس‌هایی که با معاونت پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش داشتیم، عنوان شد که تلاش می‌شود تا بودجه مورد نیاز جذب شود.

صافی خاطرنشان کرد: بنده تقاضا دارم بهره‌مندی از نظام رتبه‌بندی به بازنشستگان که زحمات بسیاری برای عرصه تعلیم و تربیت کشیده‌اند، ارائه شود؛ نکته‌ای که اکنون پیگیر آن هستیم و در همین زمینه با رئیس صندوق بازنشستگی کشور جلسه داریم./فارس

نظرات

نظرات | 0 نظر

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.