ادامه موج استعفاها در کاخ سفید

بین الملل /
شناسه خبر: 473135

در ادامه موج استعفا‌ها در دولت ترامپ، دو نفر دیگر از مقامات کاخ سفید قرار است به زودی از سمت‌های خود کناره‌گیری کنند.

شاهیرا نایت و جانی دی استفانو، دو نفر از مقامات ارشد دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز گذشته اعلام کردند که قرار است به زودی از سمت‌های خود کناره گیری کنند.

شاهیرا نایت قرار است اوایل ماه ژوئن سال جاری میلادی کاخ سفید را ترک کرده و به بخش خصوصی بازگردد. این در حالی است که دی استفانو روز جمعه این هفته از سمت خود کناره گیری خواهد کرد. دی استفانو قصد دارد در شرکت‌های خصوصی مشغول فعالیت شود.

جانی دی استفانو روز گذشته در حساب توییتر خود نوشت: از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای دادن فرصت خدمت در کاخ سفید، قدردانی می‌کنم. دلم برای همکاران فوق العاده ام تنگ می‌شود. باعث افتخار من بود.

ترامپ هم در بیانیه‌ای در واکنش به این استعفا‌ها اعلام کرد: شاهیرا به عنوان مشاور من به شکلی فوق العاده خدمت کرد. او برای ما و برای کشور ما واقعا فوق العاده بود و در بخش خصوصی هم به موفقیت‌هایی دست می‌یابد.

ترامپ در حساب توییتر خود هم خطاب به جانی دی استفانو نوشت: جانی، ما دلمان برای تو تنگ می‌شود. تو کار فوق العاده‌ای انجام دادی.

شاهیرا نایت اوایل ورود ترامپ به کاخ سفید به عنوان مقام ارشد شورای ملی اقتصاد آمریکا انتخاب شد. وی سپس ترفیع گرفت و به عنوان معاون مدیر این شورا مشغول فعالیت شد.

جانی دی استفانو هم به عنوان مشاور رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید خدمت کرد و بر دفاتری از جمله دفتر کارکنان ریاست جمهوری و اداره ارتباطات عمومی نظارت داشت. او هم پس از برگزاری مراسم تحلیف ترامپ به کاخ سفید پیوسته بود.

استعفای این دو مقام کاخ سفید هم در ادامه سلسله استعفا‌ها در دولت دونالد ترامپ رخ داده است. در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ موج استعفای مقامات ارشد به حد بی سابقه‌ای رسیده است. از جمله آن‌ها می‌توان به استعفای «رکس تیلرسون»، وزیر خارجه آمریکا، «شان اسپایسر»، سخنگوی کاخ سفید، «استیو بنن»، استراتژیست ارشد کاخ سفید، «هوپ هیکس»، مدیر ارتباطات کاخ سفید و «ریک دیربورن»، معاون رئیس کارکنان این کاخ اشاره کرد.  / باشگاه خبرنگاران

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.