رهبر جنبش انصارالله یمن تأکید کرد که ادعای نظام عربستان درباره هدف قرار گرفتن مکه توسط این جنبش کذب است.

 عبدالملک الحوثی، رهبر انصارالله یمن گفت: ادعای نظام عربستان درباره هدف قرار گرفتن مکه کذب و بهتان و ادعایی شنیع است. چنین دروغ‌ها و ادعاهایی از نظام عربستان که بر دروغ‌گویی و ادعا تکیه می‌کند، عجیب نیست.

وی گفت: منشأ خطر علیه مقدسات دو محور هستند: آمریکا، اسرائیل و حامیانشان و داعشی‌ها و تکفیری‌ها. تکفیری‌ها تمامی مقدسات اسلام را شرک می‌دانند و مواضع و فتواهایشان در این باره کاملاً مشخص است. این دو محور که تهدیدی علیه مکه و مدینه هستند با نظام عربستان در ارتباطند. عربستان مهم‌ترین کشوری است که پیرو و حامی آمریکا است و به عادی سازی روابط با اسرائیل می‌پردازد و از داعشی‌ها و تکفیری‌ها حمایت می‌کند.

عبدالملک الحوثی گفت: نظام عربستان از اماکن مقدس برای تجارت و بهره‌برداری مالی و سیاسی استفاده می‌کند. مردم یمن امانتدار مقدسات هستند و موضع خود را در قبال مقدسات امت اسلام در فلسطین ثابت کردند. کسی که علیه مسجد الاقصی و مردم فلسطین توطئه می‌کند و نقش اصلی در معامله دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا دارد کسی است که امین مقدسات مسلمانان در مکه و مدینه نیست. کسی که علیه مسجد الاقصی توطئه می‌کند ممکن است به محض اینکه از او بخواهند علیه مسجد الحرام نیز توطئه کند. نظام عربستان ثابت کرده که امین هیچکدام از مقدسات جهان اسلام نیست.

وی گفت: حملات ارتش و کمیته‌های مردمی با شجاعت و وضوح اعلام می‌شود و در راستای اصول اخلاقی و مشروع مردم یمن است.  / ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.