گشتی در دنیای سینما

فرهنگی /
شناسه خبر: 473012

قسمت هفتم از فیلم‌های اسپایدرمن که نام جنبی و کامل‌کننده آن «دور از خانه» است، از 20 تیرماه در سطح جهان به نمایش در می‌آید و با توجه به پیشینه خوش این فرانچیز کمیک استریپی، فروش فراوان تازه‌ای برای این قسمت نیز پیش‌بینی می‌شود.

 

---

مرد عنکبوتی از خانه دور می‌افتد
 کارگردانی این نسخه جدید با جان واتس است و تام هالند نقش مرد عنکبوتی را ایفا می‌کند و سایر هنرپیشه‌های عمده این فیلم زندایا، جیک جیلنهال، ماریزا تومی و مایکل کیتون هستند. هر سه قسمت اول اسپایدرمن را سم رایمی کارگردانی کرد و در آن فیلم‌ها توبی‌مگوایر در قالب اسپایدرمن فرو رفته بود. ولی قسمت‌های چهارم و پنجم از رایمی گرفته شد و اندرو گارفیلد در نقش اصلی ظاهر شد و فیلم فعلی بیش از آنکه وامدار پنج قسمت فوق باشد، دنباله‌ای بر نسخه سال 2015 «مرد عنکبوتی» به‌حساب می‌آید که یک جمع‌بندی ازکل ماجراهای پنج فیلم قبلی بود و آن‌جا هم تام هالند نقش اسپایدرمن را بازی کرده بود. آدم بد اصلی فیلم جدید، کاراکتر میستریو با بازی جیک جیلنهال است و جان واتس با واگذار شدن کارگردانی به‌وی عملاً پاداش کار خوبش در فیلم سال 2015 را می‌گیرد.

---

قسمت چهارم «داستان عروسک» در راه است
از روز 3 تیرماه امسال قسمت جدید سری فیلم‌های کارتونی و پرطرفدار «داستان عروسک» در امریکای شمالی و اروپا به‌ نمایش در می‌آید و در سه هفته بعدی به سایر نقاط جهان بسط می‌یابد. این چهارمین قسمت از این سری آثار به حساب می‌آید و یک‌بار دیگر صداپیشه‌هایی مشهور همچون تام هنکس، تیم‌آلن، آنی پاتس و لوری متکالف به جای کاراکترهای کارتونی به صحبت می‌پردازند. هر سه قسمت قبلی این فرانچیز بسیار پر سود بودند و حتی مجامع هنری هم که شاخصه‌هایی بجز مسائل مالی را مبنای رایزنی خود قرار می‌دهند، بر این فیلم‌ها مهر تأیید زدند و همین مسائل طبعاً سبب شده ساخت و ارائه قسمت چهارم نیز در دستور کار پیکسار، شرکت و زیر مجموعه والت‌دیسنی قرار گیرد. شرح دقیق اتفاقات قسمت چهارم «داستان عروسک» هنوزاعلام نشده ولی این نکته مشخص است که اکثر قریب به‌اتفاق کاراکترهای اصلی در این قسمت نیز مشاهده خواهند شد. کارگردانی را هم به جاش کولی سپرده‌اند و آن هم در حالی که این نخستین تجربه او در ساخت کارهای بلند سینمایی به‌شمار می‌آید.

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.