رئیس هیئت ملی و سخنگوی انصارالله یمن اعلام کرد، اظهارات عربستان درباره هدف قرار گرفتن منطقه طائف توسط ارتش و کمیته‌های مردمی یمن تلاشی شکست خورده از جانب سعودی‌ها برای برون رفت از باتلاقی است که در یمن در آن گیر افتاده‌اند.

محمد عبدالسلام، رئیس هیئت ملی و سخنگوی جنبش انصارالله یمن گفت: عربستان تنها حباب‌هایی از حمایت و تایید در سطح رسمی و مردمی را با دروغ‌پردازی "تهدید مکه" ایجاد می‌کند.

پیشتر روزنامه عکاظ عربستان که وابسته به ولیعهد سعودی است، مدعی شده بود، انصارالله به سمت شهر الطائف و جده از توابع منطقه مکه مکرمه در غرب عربستان موشک بالستیک شلیک کرده و سامانه‌های دفاع هوایی ائتلاف متجاوز عربی این حملات را رهگیری کرده‌اند.

عبدالسلام ادامه داد، نشست سران شورای همکاری خلیج فارس و سران عرب در عربستان یک اقدام شکننده بوده و هدف از آن منحرف کردن افکار عمومی از  وقایع یمن و دستیابی ریاض به حمایت بین‌المللی است.

قرار است کشورهای عرب حوزه خلیج فارس و کشورهای عضو اتحادیه عرب به درخواست عربستان در تاریخ ۳۰ مه جاری در مکه نشستی برگزار کنند.

وی تاکید کرد، این ادعاهای عربستان بیانگر شکست بسیار جدی دولت ریاض است و این کشور تلاش دارد با چسبیدن به پرده کعبه از این ورطه‌ای که خود را در آن انداخته، خلاص شود و افکار عمومی را قانع کند که مکه در خطر است.

رئیس هیئت ملی و سخنگوی جنبش انصارالله یمن افزود، این ادعاها غیرمنطقی بوده و با ارزش‌هایی که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در طول پنج سال جنگ به آنها پایبند بوده‌اند، مغایرت دارد. رسانه‌های رسمی عربستان تا این لحظه‌ این اکاذیب را نپذیرفته و تنها به برخی از رسانه‌ها دستور داده شده، وضعیتی ایجاد کنند تا در سایه آن این همدردی به دست آید که عربستان در معرض تهدید قرار دارد.

وی تاکید کرد، وزارت دفاع یمن وابسته به انصارالله هرگونه عملیات نظامی را اعلام می‌کند و یمن در دفاع از مردم و خاک خود هیچ ابایی ندارد. عربستان برای حضور سران عربی و اسلامی در مکه فراخوان داده است، در حالی که واکنش متقابلی میان کشورهای عربی و اسلامی با این فراخوان وجود ندارد، عربستان تنها ادعا می‌کند. مردم یمن به سمت مکه نماز می‌گزارند و در درگیری‌های موجود، وارد چنین مسائلی نمی‌شوند.

عبدالسلام در پایان گفت، مورد هدف قرار دادن غیرنظامیان و مناطق مقدس با اخلاقیات ارتش و کمیته‌های مردمی یمن منافات داشته و این ارتش نه تنها به غیرنظامیان موجود در مناطق مرزی حمله نمی‌کند بلکه اماکن مقدس را هم مورد هدف قرار نمی‌دهد.  / ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.