۱۵۰۰ بیمار کلیوی از چرخه دیالیز در زنجان خارج شدند

استانها /
شناسه خبر: 472692

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان گفت: هر اقدامی که توسط خیرین برای بیماران کلیوی و خاص صورت گیرد ما نیز در کنار آن‌ها خواهیم بود.

 ‌خدابخش مرادی‌نافچی شامگاه دیروز در نشست خبری انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان، اظهار کرد: بیماران خاص انسان‌هایی دردمند، نیازمند و آبرومند هستند. خیرین هم برای حفظ عزت، رفع درد و نیاز این بیماران تلاش می‌کنند. هر اقدامی که توسط خیرین برای بیماران کلیوی و خاص صورت گیرد ما نیز در کنار آن‌ها خواهیم بود.

وی تصریح کرد: توجه خیرین به این امور بسیار حائز اهمیت است و باید از این‌گونه فعالیت‌ها حمایت شود تا شاهد کاهش آسیب‌ها در سطح جامعه باشیم.

مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان نیز در ادامه این نشست با اشاره به فعالیت‌های این انجمن در حوزه درمان، تصریح کرد: از جمله فعالیت‌هایی که در این انجمن در حوزه درمان صورت گرفته است، می‌توان به راه‌اندازی مرکز دیالیز در شهرستان زنجان، راه‌اندازی بخش کلیه در بیمارستان آیت‌الله موسوی، بخش مهمان‌سرا که این بخش در شرف اتمام است و بخش‌های آموزش و پیشگیری برای اطلاع‌رسانی و آموزش زندگی و پیشگیری از این بیماری اشاره کرد.

محمدرضا طهماسبی در رابطه با کلینیک در حال ساخت برای بیماران کلیوی، افزود: همه خدمات درمانی، دارویی و آزمایشی این کلینیک به صورت رایگان در انجمن کلیوی انجام خواهد شد و باید اذعان کرد بخش دیالیز استان زنجان، پیشرفته‌ترین بخش دیالیز در کشور است که این بخش نیز با کمک انجمن احداث شده است.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت هیئت ورزشی بیماران خاص، اظهار کرد: هیئت ورزشی بیماران خاص استان در کشور به "قهرمان ورزشی" تبدیل شده است که این افتخارات در وزارت ورزش و جوانان به ثبت رسیده و استان زنجان در سال گذشته ۲۵ مدال کشوری کسب کرده است.

این مسئول با اشاره به تعداد بیماران دیالیزی در زنجان خاطرنشان کرد: ۱۵۰۰ نفر از بیماران کلیوی با پیوند کلیه و مراقبت از چرخه دیالیز خارج شده‌اند./ ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.