ضبط 50 کیلوگرم شیشه از پرواز بم

حوادث /
شناسه خبر: 472682

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بم گفت: محموله 50 کیلوگرمی ماده مخدر شیشه به ارزش 40 میلیارد ریال از باند قاچاقچی که قصد انتقال آن را با پرواز بم - تهران داشتند در فرودگاه این شهرستان کشف شد.

شیشه

به نقل از روابط عمومی دادگستری شهرستان بم، محمد ضیاالدینی صبح سه شنبه از انهدام یک باند قاچاق مواد مخدر از نوع صنعتی شیشه در این شهرستان خبر داد و گفت: قاچاقچیان این بار قصد داشتند با استفاده از کارتن های خرما محموله 50 کیلوگرمی شیشه را به پایتخت منتقل کنند.
او اظهار کرد: در این زمینه یکی از سرکردگان قاچاق مواد مخدر به همراه چهار نفر از پرسنل فرودگاه بم و همچنین دو قاچاقچی دیگر که در پوشش مسافر قصد سوار شدن در پرواز را داشتند بازداشت شده اند.

بم

این مقام قضایی در تشریح جزییات این خبر عنوان کرد: پس از انجام چندین ماه کار منسجم اطلاعاتی از سوی سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات استان کرمان، مشخص شد یک گروه از سوداگران مواد مخدر به صورت سازمان یافته و باندی قصد حمل و جا به جایی مواد مخدر از نوع شیشه به صورت عمده از فرودگاه بم و از مسیر هوایی به پایتخت دارند.
دادستان بم گفت: تحقیقات اولیه از متهمان بیانگر این مطلب است که این محموله مواد مخدر شیشه که از نوع بسیار مرغوب است در لابراتورها و آزمایشگاه های پیشرفته کشور افغانستان تولید و قاچاقچیان آن را از مرزهای شرقی کشور وارد استان کرمان کرده اند.

مواد مخدر

وی گفت: ماموران اداره اطلاعات شهرستان بم با اشراف اطلاعاتی کامل برای مدت طولانی باند یاد شده را تحت تعقیب و مراقبت قرار داده بودند تا اینکه با حصول اطمینان از حمل مواد و انتقال آن به فرودگاه برای ارسال به پایتخت، افسران اطلاعاتی وارد عمل شدند.
دادستان بم افزود: در عملیاتی دقیق و حساب شده پس از بارگیری مواد مخدر در هواپیما که در کارتن های خرما جاسازی شده بودند نسبت به کشف و ضبط مواد اقدام و هفت نفر از مرتکبان و سوداگران در محل دستگیر شدند.
وی ادامه داد: در تحقیقات از آن ها سایر همکاران، شرکا و واسطه جرم نیز شناسایی و دستگیر شدند.
ضیا الدینی عنوان کرد: سایر اشخاص مرتبط نیز تحت تعقیب قرار گرفته و اقدام های تعقیبی برای شناسایی و دستگیری آن ها در دست اقدام است.
شهرستان بم در شرق کرمان و همسایگی سیستان و بلفوچستان قرار دارد./ایرنا

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.