رئیس مدارس و مراکز غیردولتی گفت: حداقل افزایش شهریه‌ها ۶ درصد و حداکثر بنا به نرخ تورمی که بانک‌مرکزی اعلام می‌کند، است.

مجتبی زینی وند درباره حداکثر رقم شهریه مدارس غیردولتی بیان کرد: در مقطع ابتدایی حداکثر شهریه مصوب ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، در مقطع متوسطه اول حداکثر شهریه ۱۱ میلیون تومان و در مقطع متوسطه دوم به جز پایه ۱۲ حداکثر شهریه ۱۵ میلیون تومان است. حداکثر شهریه پایه ۱۲ به زودی اعلام می‌شود. این شهریه‌ها به جز هزینه‌هایی چون سرویس مدارس یا هزینه ناهار است.

وی با اشاره به اینکه افزایش شهریه مدرسه به مدرسه و منطقه به منطقه متفاوت است و متناسب با الگوهای شهریه که سرفصل‌های ماده ۱۶ قانون بوده، افزایش اعلام می‌کنیم، ادامه داد: حدود ۲۰۰ مدرسه اطلاعات خود را در سامانه شهریهوارد نکردند و سال‌های قبل این روال وجود داشت که معمولاً بعد از اعلام شهریه مبلغ سقف افزایش را هم می‌گرفتند اما امسال به طور جدی وارد شدیم و مدارسی که اطلاعات وارد نکردند اجازه افزایش شهریه ندارند و باید مطابق سال گذشته شهریه دریافت کنند.

زینی‌وند افزود: با توجه به اتصال سامانه مشارکت‌ها و سامانه سناد مدرسه‌ای که اطلاعات مشخص نکرده باشد، قطعاً در سامانه سناد هم اجازه ثبت نام ندارد به همین دلیل تا پایان خردادماه به این مدارس فرصت می‌دهیم تا اطلاعات شهریه را وارد کنند.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی درباره تعیین نرخ شهریه دیگر استان‌ها گفت: نرخ شهریه مدارس سایر استان‌ها به تدریج اعلام می‌شود و حداکثر تا ۱۵ خردادماه شهریه تمام مدارس را اعلام می‌کنیم./مهر

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.