اخــــبار

حوادث /
شناسه خبر: 472290

سرنوشت مردی که زنش را به خاطر طلاق کشت گروه حودث/ مرد معتاد که به جرم قتل همسرش به قصاص محکوم شده بود از سوی خانواده مقتول به شرط پرداخت 300 میلیون تومان بخشیده شد، اما چون نتوانسته این مبلغ را بپردازد هشت سال بلاتکلیف در زندان مانده است.

به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، رسیدگی به این ماجرا از هشت سال پیش به‌دنبال قتل زن جوانی مقابل دادگاه خانواده کهریزک شروع شد. در تحقیقات پلیس خیلی زود مشخص شد شوهر این زن وقتی متوجه شده که همسرش برای طلاق به دادگاه رفته و دادخواست طلاق داده است او را مقابل ساختمان دادگاه با چاقویی که همراه داشت کشته است.
شوهر این زن که بشدت به مواد مخدر اعتیاد داشت از سوی پلیس دستگیر شد و پس از اعتراف به قتل در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد. قضات دادگاه نیز او را به اتهام قتل عمد به قصاص محکوم کردند.
اما چند سالی گذشت و چون اولیای دم نتوانسته بودند تفاضل دیه را پرداخت کنند تا دامادشان اعدام شود سرانجام راضی شدند به شرط دریافت 300 میلیون تومان دیه از قصاص وی بگذرند. اما این بار نیز چند سال گذشت و قاتل نتوانست پول دیه درخواستی را مهیا کند، بنابراین صبح دیروز از دادگاه خواست او را از این بلاتکلیفی نجات دهند.
وی به قضات گفت: هشت سال است که در زندان عذاب می‌کشم. نه پولی دارم که به خانواده همسرم بدهم و نه آنها رضایت می‌دهند که آزاد شوم. از دادگاه می‌خواهم کمکم کند.قاضی قربانزاده رئیس دادگاه نیز پس از مشورت با مستشار خود مهلت 18ماهه‌ای را به مرد محکوم و خانواده مقتول داد تا در این مدت درباره پرداخت دیه با هم به توافق برسند و گرنه براساس قانون مجازت اسلامی این مرد از زندان آزاد خواهد شد.

قرار شبانه برای سرقت تلفن همراه

گروه حوادث/  دو مرد و یک زن که با شگردی خاص گوشی تلفن همراه و طلا و جواهرات زنان را سرقت می‌کردند پس از 30 فقره دزدی در تهران و البرز دستگیر شدند.
سرهنگ بیژن جنتی- فرمانده انتظامی فردیس- گفت: اعضای این باند با جست و جو در سایت‌های تبلیغاتی اینترنتی کسانی را که قصد فروش گوشی تلفن همراه خود را داشتند شناسایی کرده و فروشنده را برای انجام معامله در ساعت‌های پایانی شب به مکان‌های خلوت می‌کشاندند.
آنها با دو دستگاه خودروی ۴۰۵ و ۲۰۶ سر قرار آمده و پس از مشاهده گوشی تلفن همراه با حیله و فریب اعتماد فروشنده را جلب کرده و به جای پرداخت پول نقد اقدام به کارت به کارت کردن پول کرده و با ساختن یک صفحه مجازی روی صفحه گوشی تلفن همراه خود عملیات انتقال را تا مرحله پایانی در مقابل فروشنده انجام داده و در بالای صفحه عملیات پایان کارت به کارت نمایش داده می‌شد، اما در زمان واریز وجه عملیات را لغو کرده و با وعده این موضوع که آخر شب است و پیامک انتقال وجه به شما ارسال خواهد شد، گوشی را از فروشنده تحویل گرفته و محل را ترک می‌کردند. در بعضی موارد به محض مشکوک شدن فروشنده، سارقان با استفاده از خشونت و توسل به ارعاب و زور گوشی را به سرقت برده و متواری می‌شدند.
با اعلام شکایت‌ها و با انجام اقدامات پلیسی هویت دو نفر از سارقان شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه در حالی که سوار یک دستگاه خودرو ۴۰۵ بودند دستگیر شدند و در بازرسی از خودرو تعدادی گوشی تلفن همراه و مقدار تقریبی دو گرم مواد روان‌گردان شیشه کشف شد.
متهمان اعتراف کردند که با این شیوه تاکنون اقدام به ۳۱ فقره سرقت در شهرهای ملارد، شهرستان شهریار، شهر قدس، اندیشه، مناطقی از کرج و شهرستان نظرآباد استان البرز کرده‌اند.
سرهنگ جنتی اظهار کرد: در بررسی‌های تکمیلی، سارق زن نیز اعتراف کرد که گاهی اوقات به آرایشگاه‌های زنانه رفته و پس از جلب اعتماد صاحب آرایشگاه و با ترفندهای خاص گوشی و طلاهای مشتریان را سرقت کرده و با خودرو ۴۰۵ که دارای سابقه توقیف از شهرستان قدس بود اقدام به فرار می‌کرد.
با تلاش مأموران متهم ردیف سوم نیز در شهرستان فردیس، دستگیر و همگی متهمان با صدور قرار وثیقه مناسب روانه زندان شدند.  

فرود اضطراری پرواز ترکیش در مهرآباد

هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ هواپیمایی ترکیش که روز یکشنبه دهلی را به مقصد استانبول ترک کرده بود به‌دلیل اعلام خلبان مبنی بر حضور بیمار بدحال و اورژانسی در پرواز، در فرودگاه بین‌المللی مهرآباد تهران فرود اضطراری داشت.  به گزارش روابط عمومی فرودگاه بین‌المللی مهرآباد صفی نیا- مدیر کل فرودگاه بین‌المللی مهرآباد - گفت: با اعلام خلبان در ساعت 13 و 45 دقیقه و قبل از فرود در فرودگاه مهرآباد اورژانس با آمادگی کامل در پای پرواز حاضر بود اما طبق اعلام اورژانس مستقر در فرودگاه مسافر نیم ساعت قبل از فرود جان باخته بود.
مسافرین این پرواز در صحت سلامت کامل به سر می‌برند وبعد از طی مراحل قانونی این پرواز به مسیر خود ادامه خواهد داد.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.