استخدام روبات های تعمیرکار فضاپیما از سوی ناسا

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 472232

استفاده از روبات ها برای کمک به فضانوردان و انجام برخی از وظایف کوچک و بزرگ موضوعی جدید و عجیب نیست، اما اخیرا ناسا طرحی را آغاز کرده که بر اساس آن روبات ها را برای مراقبت و تعمیر فضاپیماها مورد استفاده قرار می دهد.

ناسا تنها یک گام با استخدام رسمی روبات ها برای مراقبت از فضاپیماها فاصله دارد. این موضوعی است که می تواند آینده سفرهای فضایی را نیز به شدت تحت تاثیر خود قرار دهد.

روبات ها برای مراقبت از فضاپیماها گزینه هایی بسیار مناسب و کم دردسرند.  یکی از سه ربات Astrobee که تحقیق خودکار در ایستگاه بین المللی فضایی را انجام می دهد،تا اواسط بهار برنامه سفر خود را آغاز می کند و قرار است وظایفی مثل شارژ اتوماتیک را انجام دهد.

تیم طراح این روبات ها در حال حاضر، آزمایش می کنند که چگونه روبات ها می توانند امور روزمره فضانوردان را سر و سامان دهند و به نوعی کمک حال خدمه باشند. در حالت ایده آل، روبات های آینده از سخت ترین وظایف کاری مراقبت می کنند تا انسان ها بتوانند روی وظایف مهم تری مانند آزمایش های علمی و اکتشافات تمرکز کنند. این امر می تواند با به حداقل رساندن تعداد پرسنل فضانورد، یا کاهش استرس برای آن دسته از فضانوردانی که سفر را انجام می دهند،همراه شود./انتخاب

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.