مخالفت شورایی ها با واردات اتوبوس های دست دوم

اجتماعی /
شناسه خبر: 472207

عضو شورای شهر تهران گفت:روز گذشته با شهردار در این زمینه صحبت کردم و درخواست دادم که به جای ورود اتوبوس‌های دست‌دوم به استفاده از اتوبوس‌های برقی توجه شود و ابتدا از طریق فراخوان این اقدام مدنظر قرار گیرد و اگر به جوابی نرسیدیم گزینه‌های بعدی را پیگیری کنیم.

 محمد علیخانی رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر در جمع خبرنگاران در خصوص استفاده شهرداری از اتوبوس‌های دست‌دوم گفت: خرید این اتوبوس‌ها ابتدا در حد شایعه بود تا اینکه موضوع به شخص شهردار رسید و وی نیز به مسئله خرید این اتوبوس‌ها اشاره داشتند.

علیخانی با اشاره به اینکه مخالف ورود اتوبوس‌های دست‌دوم هستم،‌گفت: بسیاری از شرکت‌ها آمادگی دارند که در زمینه اتوبوس‌های برقی اقدامات لازم را انجام دهند.

وی در خصوص اینکه چرا باید از اتوبوس‌های کهنه در پایتخت برای انتقال و جابه‌جایی شهروندان استفاده شود، اظهار کرد: این مسئله به مشکلات مالی باز می‌گردد و همه موضوعات مطرح شده در حال حاضر فقط در حد ایده است.

همچنین محمدجواد حق شناس رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران در جلسه شورای شهر تهران گفت: براساس برنامه ریزی و نظارت موضوع بند الف ذیل تبصره یکم مصوبه «الزام  شهرداری تهران به تغییر الگو و کاهش مصرف کیسه ها، ظروف و محصولات یکبار مصرف پلاستیکی و جایگزین کردن مواد قابل بازیافت غیر پلاستیکی در کلیه مراکز وابسته به شهرداری تهران» باید یک نماینده انتخاب شود.

وی در ادامه گفت: از سوی کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا خانم ناهید خداکرمی به‌عنوان نماینده کمیسیون فرهنگی برای تغییر الگو و مصرف و کاهش استفاده از ظروف پلاستیکی در مراکز وابسته به شهرداری تهران به شورا معرفی می شود.

پس از معرفی خداکرمی در خصوص وی رأی گیری شد که وی با ۱۸ رای به عنوان نماینده کمیسیون فرهنگی انتخاب شد./ایلنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.