رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران:

صدا و سیما هر 13 سال یک بار به موضوع ایدز می پردازد

اجتماعی /
شناسه خبر: 472157

رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران با اشاره به موضوع فرهنگ‌سازی در زمینه پیشگیری و آگاهی‌بخشی در خصوص بیماری ایدز، توضیح داد: نقش صدا و سیما به عنوان رسانه ملی در این زمینه بسیار حائز اهمیت است اما مشاهده می‌کنیم که این رسانه هر ۱۳ سال یکبار سریالی با موضوع ایدز ساخته است و لازم است مقوله فرهنگ‌سازی توجه بیشتری شود.

مینو محرز  با بیان اینکه یکی از مشکلات ما در زمینه شناسایی بیماران مبتلا به HIV عدم آگاهی آنها و مراجعه نکردن به مراکز درمانی است، توضیح داد: متأسفانه ترس و اَنگ اجتماعی باعث می‌شود بسیاری از افراد برای تشخیص بیماری‌شان به مراکز درمانی ایدز مراجعه نکنند.

رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران تصریح کرد: متأسفانه فرهنگ بیماری HIV در کشور ما بسیار ضعیف است و مردم به جای اینکه با بیماری HIV مبارزه کنند بیماران مبتلا به HIV را مورد بی‌مهری قرار می‌دهند.

محرز در پایان با بیان اینکه لازم است قانون عدم تبعیض در زمینه مواجهه با بیماران HIV پیگیری شود، توضیح داد: در بسیاری از کشورها این قانون اجرایی شده و بیماران مبتلا به HIV مانند سایر افراد عادی خدمات دریافت کرده و یک زندگی عادی را پشت‌سر می‌گذارند./فارس

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.