گندم یکی از پرافتخارترین تولیدات کشاورزی خوزستان

استانها /
شناسه خبر: 472115

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۴ کشور با بیان اینکه خوزستان بیشترین سهم تولید و خرید گندم را در میان سایر استان‌های تولیدکننده داشته است، گفت: خرید تضمینی گندم در خوزستان به بیش از یک میلیون و ۱۵۰ هزار تن رسید.

خدارحم امیری زاده با افزایش خرید بیش از یک میلیون و ۱۵۰ هزار تنی گندم، خوزستان را پیشرو در تولیدات کشاورزی خواند و اظهار کرد: مقدار محصولات تولید شده استان خوزستان در سال گذشته حدود ۱۶ میلیون تن بوده است که گندم یکی از پرافتخارترین تولیدات کشاورزی استان است.

وی خرید تضمینی گندم مازاد بر مصرف سال گذشته استان خوزستان را یک میلیون و ۱۳۰ هزار تن اعلام کرد و افزود: خوزستان بیشترین سهم تولید و خرید گندم را در میان سایر استان‌های تولیدکننده داشته است و پیش‌بینی می‌شود در سال جاری میزان خرید به یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن افزایش یابد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۴ کشور در خصوص پرداخت مطالبات کشاورزان گندمکار اظهار کرد: وجه حاصل از خرید گندم کشاورزان به روز و با عاملیت بانک کشاورزی استان در حال پرداخت است.

وی تصریح کرد: ارزش ریالی گندم خریداری‌شده بیش از ۱۷ هزار و ۹۷۱ میلیارد ریال است که تا کنون بیش از ۱۴ هزار و ۵۲۷ میلیارد ریال آن به حساب کشاورزان پرداخت و باقیمانده آن به دلیل مشکلات فنی در مراکز خرید امکان پرداخت میسر نشده است.

امیری زاده با بیان اینکه علی‌رغم تشدید گرما در فصل برداشت، مقدار و عرضه گندم توسط کشاورزان قابل توجه است، پرداخت بموقع و بروز وجه کشاورزان را گامی مهم و تأثیرگذار در خرید سال جاری عنوان کرد.

وی با اشاره به شروع خرید گندم به نرخ تضمینی از ابتدای اردیبهشت‌ماه افزود: پایان فصل خرید با وجود حجم بالا و عرضه گندم توسط کشاورزان بسیار کوتاه است. البته مدت زمان خرید متناسب با میزان عرضه ممکن است تا پایان تیرماه ادامه بیابد./ ایسنا

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.