نخست‌وزیر پیشین قطر همبستگی خود را با نخست‌وزیر بحرین که بعد از تماسش با امیر قطر در معرض انتقاداتی قرار گرفت، اعلام کرد.

 حمد بن جاسم آل ثانی، نخست‌وزیر پیشین قطر در توییتی نوشت: تاریخ گواهی می‌دهد که خلیفه بن سلمان آل خلیفه، نخست‌وزیر بحرین صاحب مواضع ثابت است و برحسب شرایط تغییر موضع در دوستی یا خصومت نمی‌دهد. او در اثنای اختلاف میان قطر و بحرین با قدرت از کشورش دفاع کرد و این حق اوست و موضع ملی‌اش شایسته احترام است.

وی افزود: زمانی که اختلافات به پایان رسید روابطش با قطر متوازن و طبیعی شد اما مواضعش حین اختلافات و بعد از اختلافات مواضعی محکم بود. من موضعش را زمانی که نماینده کشورش در نشست سرانی بود که توافق رفتن به دادگاه را امضا کردند به یاد می‌آورم که موضعی جدی به نفع کشورش بود. اکنون جنجالی درباره تماس این شخص با امیر کشوری برادر که روابط زیادی با هم دارند درست شده است که بحرین از آن هیچ سودی نمی‌برد.

نخست‌وزیر بحرین پیشتر با تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر تماس گرفته بود تا فرا رسیدن ماه رمضان را به وی تبریک بگوید.

از زمان آغاز بحران شورای همکاری خلیج فارس در ژوئن ۲۰۱۷ این اولین تماس از سوی کشورهای محاصره کننده قطر (عربستان، بحرین، امارات و مصر) با مقامات این کشور بوده است.

به دنبال این تماس محمد المطوع، وزیر امور کابینه بحرین اعلام کرده بود که این تماس به معنای موضع رسمی بحرین درباره قطر نیست.  / ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.