بانک های گلستان روند بازسازی را کند کرده اند

استانها /
شناسه خبر: 471825

هر چند بازسازی واحدهای مسکونی سیل زده گلستان در برخی از مناطق این استان آغاز شده، اما ارزیابی مجدد بانک ها سد راه این بازسازی شده و طولانی شدن این روند به نگرانی مردم سیل زده دامن زده ؛ چراکه با از دست رفتن زمان بازسازی ، ساخت و ساز این مناطق عملا به زمستان می افتد.

---

«سید محمد غراوی »سرپرست استانداری گلستان می گوید : بانک‌ها بدون توجه به ارزیابی استانداری و بنیاد مسکن، مجددا پرونده‌ها را ارزیابی می‌کنند؛ که این موضوع روند بازسازی را با تاخیر جدی روبرو کرده است.

از آنجا که بنیاد مسکن متولی ساخت واحدهای مسکونی خسارت دیده از حوادث غیر مترقبه مانند سیل و زلزله است به سراغ «محمد تقی  زمانی نژاد » مدیر کل بنیاد مسکن گلستان رفتیم تا از چند و چون ماجرا با خبر شویم .

وی با اشاره به اینکه بنیاد مسکن کار ارزیابی همه واحدها را تمام کرده، می افزاید: مقرر شده ارائه تسهیلات بازسازی در گلستان از سوی 8 بانک پرداخت شود که متاسفانه یکی از بانک ها خودش در حال ارزیابی مجدد است که این مساله کار بازسازی را با تاخیر مواجه می کند . این بانک برای ارزیابی واحدهای مسکونی خسارت دیده به ازای هر واحد 20 هزار تومان دریافت می کند .

زمانی نژاد تصریح می کند : برای حل این مشکل در حال رایزنی از طریق استانداری هستیم و جای نگرانی برای مردم وجود ندارد چون 7 بانک دیگر همکاری لازم را دارند و سهمیه این بانک از 7 هزارو 300 واحدی که باید از نوساخته شود حدود یک هزار واحد می شود .

بازسازی 2 واحد مسکونی سیلزده تمام شد 

وی از پایان ساخت 2 واحد مسکونی یکی در «چن سولی» آق قلا و دیگری در« ایمر محمد »گنبد خبر می دهد و تاکید می کند : هر چند تاکید شده واحدهای خسارت دیده از سیل تا پایان سال قابل سکونت شود اما امیدواریم این واحدها را تا قبل از رسیدن پاییز تحویل دهیم . تاکنون 100 واحد به مرحله پی کنی و 50 واحد هم به مرحله فونداسیون رسیده است . در جریان سیلاب فروردین ماه گلستان در مجموع 17 هزار و 800 واحد مسکونی دچار خسارت شد .

وی در همین حال اعلام کرد که برخی از بانک ها نیز علاوه بر سفته زنجیره ای خواستار دریافت چک هستند که این مساله ساخت و ساز روستایی را کند می کند . تاکنون  400 تن سیمان و یک هزار تن میلگرد با قیمت کارخانه برای ساخت و ساز واحدهای خسارت دیده از سیل وارد این استان شده است .

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.