مجهز شدن فرودگاه ساری به سامانه فرود دقیق هواپیما

استانها /
شناسه خبر: 471760

مدیر کل فرودگاه های استان مازندران با اشاره به آماده سازی فضا و بستر برای استقرار تجهیزات سامانه فرود دقیق هواپیما (آی ال اس ILS)) در فرودگاه ساری ، گفت: هم اکنون مرحله نخست در یک طرف باند فرودگاه این سامانه نصب شده است.

سعدالله وطن خواه روز شنبه افزود: 50 میلیارد ریال اعتبار شرکت فرودگاه های کشور صرف خرید این تجهیزات شده است و این تجهیزات می بایست در 2 طرف باند فرودگاه نصب شود.
وی ادامه داد: برای استقرار این تجهیزات به 15 هکتار زمین نیاز بود که باند قسمت دشت ناز با مشکل زمین مواجه نبود و با حضور کارشناسان اداره کل ارتباطات و ناوبری شرکت فرودگاه‌های کشور این تجهیزات در آن نصب شده است.
مدیر کل فرودگاه های مازندران گفت: برای خرید و تملک طرف دیگر با توجه به عدم همراهی و ممانعت اهالی در فروش زمین ، با حکم دادستانی اراضی از آنها خریداری شد و اقدامات برای آماده سازی زمین انجام شد.
وی این آماده سازی زمین را شامل تخریب برخی منازل ، برداشتن چند لایه خاک ، کوبیدن و مسطح کردن زمین اعلام کرد و ادامه داد : شرکت فرودگاه های کشور برای انجام این بخش از کار و آماده سازی زمین 30 میلیارد ریال هزینه کرده است .
به گفته وطن خواه عمده ترین دلیل برای طولانی شدن زمان استقرار این تجهیزات به دلیل معارضات مردمی و عدم تمکین در فروختن زمین به فرودگاه بود که با حکم دادستانی این مشکل برطرف شد.
وی اضافه کرد : با توجه به آماده سازی فضا در آینده نزدیک با حضور کارشناسان ارتباطات فرودگاه این تجهیزات در طرف دیگر باند نیز نصب خواهد شد .
وطن خواه گفت: با نصب این سامانه مشکل لغو پروازها در شرایط نامساعد آب و هوائی رفع می شود.
فرودگاه دشت ناز ساری یکی از سه فرودگاه مازندران و تنها فرودگاه بین المللی این استان است که از سال 1372 فعالیتش را آغاز کرد .
شرایط آب و هوائی ویژه مازندران از جمله مه گرفتگی تاکنون مهم ترین دلیل لغو پروازهای خروجی این فرودگاه و یا برگشت خوردن پروازهای ورودی به آن بوده است.
مازندران سه فرودگاه در شهرستان های ساری ، رامسر و نوشهر دارد و ماهانه 680 پرواز در مسیرهای تهران ، مشهد ، شیراز ، بندرعباس ، عسلویه ، کیش ،اهواز ، عتبات عالیات و عربستان در این فرودگاهها نشست و برخاست دارند./ ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.