ابراهیم شکوری سرپرست دبیر کلی فدراسیون فوتبال از روند برگزاری فستیوال فوتسال پایه اصفهان بازدید کرد.

شکوری ضمن بازدید از روند برگزاری مرحله یک چهارم نهایی فستیوال فوتسال اصفهان در رده سنی زیر ۱۳ سال تاکید کرد: از نظر فیفا، ای اف سی و فدراسیون، فوتبال و فوتسال در رده های پایه نباید نتیجه گرا باشد و در این سن بازیکنان باید به فکر افزایش مهارت های فردی و لذت بردن از فوتسال باشند.
وی در ادامه از عملکرد هیات فوتبال شهرستان اصفهان و همکاری هیات فوتبال استان اصفهان در برگزاری این فستیوال ابراز رضایت کرده و بیان کرد: برگزاری فستیوال رده های پایه با این سبک منطبق با استاندارد های فیفا و ای اف سی بوده و تحت عنوان Grassroots برگزار می شود. در این رویداد نتیجه در مسابقات یکی از معیارهای سنجش بوده و معیارها و پارامترهای دیگری نیز برای سنجش کیفیت و استعداد بازیکنان و تیم ها مورد استفاده قرار می گیرد که این موضوع باعث می شود مسابقات در رده های سنی ۹ تا ۱۳ سال، از حالت نتیجه گرایانه و اهمیت برد و باخت خارج شود.
دبیر کل فدراسیون فوتبال میزان استقبال و تعداد تیم های شرکت کننده در این مسابقات را قابل توجه عنوان کرده و گفت: طبق گفته مسئولین برگزاری این رویداد ۱۷۸ تیم در ۵ رده سنی در این فستیوال شرکت کرده اند که در حدود سه ماه است هر هفته به صورت مدوام به رقابت می پردازند و اینگونه فستیوال ها می تواند کمک شایانی به رشد فوتسال پایه در کشور و کشف استعداد های نو داشته باشد./ سایت رسمی فدراسیون فوتبال 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.