پاکسازی مسیر و حریم رودخانه ها از موانع و ساخت و سازهای غیرمجاز در دستور کار مسئولان استان یزد قرار گرفت.

Пов’язане зображення

پاکسازی مسیر و حریم رودخانه ها

«محمدعلی طالبی»، استاندار یزد در گفت و گو با «ایران» با تاکید بر اینکه با توجه به مکاتبات صورت گرفته از سوی وزارت کشور، فعالیت های انجام شده در استان با موضوع سازگاری کم آبی باید در قالب گزارش های مناسب تنظیم و جهت ارزیابی کشوری ارائه شود، افزود: با بهره مندی از فضای کنونی برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیر قانونی و تخریب موانع در مسیر رودخانه ها، برنامه تعادل بخشی و حفاظت از منابع آب با محوریت فرمانداران در استان باید اجرایی شود.

طالبی با بیان اینکه نباید شرایط فعلی برای ساماندهی حریم و مسیر رودخانه ها را از دست داد، تصریح کرد: هم اکنون با توجه به همکاری وتعامل دستگاه قضایی وسازمان بازرسی استان، فضای خوبی برای اقدام درراستای جلوگیری از ساخت و سازهای غیر قانونی و یا تخریب موانعی که در رودخانه ها ایجاد شده به وجود آمده است. از سوی دیگر فضای عمومی جامعه نیز این موضوع را می پذیرد که اقداماتی در این راستا و در سطح شهرستان ها انجام شود.

وی نسبت به هماهنگی فرمانداران و شورای حفاظت منابع آب استان تاکید کرد و اظهار داشت: برنامه هایی از سوی شرکت آب منطقه ای ودیگر دستگاه های ذیربط در راستای مدیریت مصرف،کاهش مصرف آب کشاورزی و یا تعادل بخشی به منابع آبی وجود دارد که این موضوع نیز ازسوی فرمانداران قابل درک است اما برای اثرگذاری بیشتر نحوه اجرای تصمیمات و سیاست ها باید با هماهنگی فرمانداران باشد.

بیشتر بخوانید

آغاز اجرای طرح آزادسازی سراسری بستر و حریم رودخانه های یزد

Пов’язане зображення

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.