افزایش تولید پسته در سیستان و بلوچستان

استانها /
شناسه خبر: 471685

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: تولید پسته در این استان از هفت هزار و ۴۵۶ تن سال ۹۵ هم اینک به هشت هزار و ۸۰۰ تن رسیده است.

غلام حیدر زورقی افزود: کشاورزی بر پایه دانش نوین و استفاده از تجارب کارشناسی بسیار حائز اهمیت است.

وی بهره برداری صحیح از محصولات کشاورزی را مهم دانست و بیان کرد: در سازمان جهاد کشاورزی در این زمینه برنامه‌های بلند مدت وجود دارد که انجام خواهد شد.

وی اظهار کرد: ۲۳ سند توسعه محصولات کشاورزی و زیر بنایی در سیستان و بلوچستان تهیه شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان، نخیلات، پسته، میوه‌های گرمسیری، گیاهان دارویی، پرورش شتر را از جمله موارد این سند عنوان کرد و به تشریح برنامه‌های این نهاد در این حوزه‌ها پرداخت.

زورقی اظهار کرد :۲ هزار و ۱۴۲ نفر به طور مستقیم و چهار هزار و ۲۸۴ نفر به طور غیر مستقیم در بخش پسته مشغول به فعالیت هستند.

وی بیان کرد: ۱۴۸ هزار و ۴۶۰ تن میوه گرمسیری پارسال در سیستان و بلوچستان تولید شده که این امر اشتغالزایی هزار و ۵۲۰ نفر به طور مستقیم و سه هزار و ۴۰ نفر به طور غیر مستقیم را فراهم کرده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت :۷۵۰ هزار نفر شتر در این استان وجود دارد که با توجه به ظرفیت‌های خوب منطقه می‌توان صادرات نیز داشته باشیم.

وی افزود: ۵۰ درصد شترهای سیستان و بلوچستان پلاک گذاری شده و بقیه نیز در حال انجام است.

زورقی به ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان در بخش گیاهان دارویی اشاره کرد و گفت: از تولید هزار و ۱۲ تن گیاه دارویی سال ۹۵ به ۱۵ هزار و ۱۷۹ تن در سال ۹۷ رسیده ایم که این امر موجب اشتغال هزار و ۳۷۶ نفر به طور مستقیم و پنج هزار و ۵۰۴ نفر به طور غیر مستقیم شده است./ ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.