اعلام خسارت سرما و تگرگ به کشاورزان ماه‌نشانی

استانها /
شناسه خبر: 471467

مدیر جهادکشاورزی شهرستان ماه‌نشان گفت: کشاورزان ماه‌نشانی بر اثر سرمای دیررس بهاره و بارش تگرگ، 82 میلیارد ریال خسارت دیده‌اند.

محبت‌علی عجم‌لو  اظهار کرد: متاسفانه سرمای دیررس بهاره و بارش تگرگ طی بهار امسال، کشاورزان ماه‌نشانی را هم بی‌نصیب نگذاشت.

وی افزود: در همین راستا 200 هکتار از باغات ماه‌نشان که عمده محصول آن‌ها زردآلو بود، بین 20 تا 40 درصد خسارت دید و باغ‌داران ماه‌نشانی را در مجموع تا 46 میلیارد ریال متحمل خسارت کرد.

این مسئول ادامه داد: بر اثر بارش تگرگ نیز حدود 200 هکتار از مزارع و حدود 150 هکتار از باغات ماه‌نشان، بین 20 تا صد درصد خسارت دید که مجموع این خسارت 36 میلیارد ریال برآورد شده است.

وی افزود: درختان زردآلو زودتر از سایر محصولات سردرختی به گل می‌نشیند و همین موضوع باعث می‌شود که با وقوع سرمای دیررس بهاره و سایر پدیده‌های جوی، بیش از سایر محصولات در معرض خطر باشد.

ماه‌نشان عمده‌ترین تولیدکننده زردآلوی استان زنجان با ارقام قیسی، شکرپاره، شاهرودی و عسگرآبادی به‌شمار می‌رود و محصول حاصل از باغات این شهرستان، به استان‌های تهران، البرز، قزوین، گیلان، کردستان و سایر استان‌های هم‌جوار ارسال می‌شود./ ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.