ایران آنلاین از جابجائی یک تجارت بزرگ خبر می دهد

آغاز تک‌تازی چینی‌ها

اقتصادی /
شناسه خبر: 471332

همزمان با کاهش قدرت خرید مصرف‌کنندگان و افزایش قیمت محصولات کره‌ای و ایرانی، محصولات ارزان قیمت چینی با برندهای ناآشنا در حال سبقت گرفتن از برندهای کره‌ای هستند. با این اتفاق به نظر می‌رسد یک جابه‌جایی بزرگ در تجارت در حال رخ‌دادن است.

یکی از فروشندگان تلویزیون های ساخت ایران که در خیابان شریعتی پایتخت است، می گوید: تلویزیون های ایرانی پا به پای تلویزیونی ها خارجی افزایش پیدا کرده است و مردم به ناچار سراغ تلویزیون های ارزان قیمت چینی و یا برندهایی که در ایران با نام های که هیچ کس اسم آنها را نشنیده است، می روند.

در حال حاضر برای خرید یک دستگاه تلویزیون دستکم باید 6 میلیون و 500 هزار تومان کنار گذاشت البته اگر بودجه ای کمتر از این عدد دارید ناامید نشوید چرا که تلویزیون 32 اینچ وارداتی چین با قیمت 2 میلیون و 490 هزار تومان در بازار موجود است. اکثر تلویزیون های که در بازار به فروش می رسد  قیمتی بین 8 تا 11 میلیون تومان را دارند. آنها در شرایطی لقب پرفروش را گرفتند که در خردادماه سال  گذشته قیمت شان بین 3 تا 5 میلیون تومان بوده است.

رشد قیمت تلویزیون داخلی نشان از وابستگی به قطعات خارجی در تولید تلویزیون است. یک مقام مسول در وزارت صنعت، معدن و تجارت میزان وابستگی کشور در تولید تلویزیون را 89 درصد می داند و می گوید: در بین محصولات لوازم خانگی اولین کالای که با کاهش تولید مواجه شد، تلویزیون بود. هنوز آمار تولید توسط تولیدکنندگان داده نشده اما پیش بینی ما افت تولید در حدود 63 درصد است.

گزارش تفصیلی ایران از بازار تلویزیون فردا در روزنامه  ایران منتشر می شود.

نظرات

نظرات | 0 نظر

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.