جشن اختتامیه مسکن مهر استان قم تا پایان شهریور

استانها /
شناسه خبر: 471302

دستگاه های دولتی برای اتمام پروژه‌های مسکن مهر استان قم تا پایان شهریور امسال تلاش کنند، تا بتوانیم جشن اختتامیه مسکن مهر استان را برگزار کنیم.

Related image

رفع مشکلات مالی متقاضیان

«محسن بهشتی» معاون امور عمرانی استاندار قم در جلسه شورای تأمین مسکن استان با اشاره به اجرای طرح مسکن مهر، بیان کرد: واحدهای باقیمانده برای مستحق‌ترین افراد است که تقریباً با 10 سال اختلاف مسکن خود را تحویل می‌گیرند. بعضی از متقاضیان به خاطر شرایط مالی به دنبال رها کردن مسکن خود بودند، اما خوشبختانه با پیگیری‌های مداوم این اتفاق صورت نگرفت.

معاون استاندار قم با اشاره به آخرین وضعیت طرح مسکن مهر، گفت: عملکرد استان در زمینه طرح مسکن مهر قابل دفاع است، به گونه‌ای که هم اکنون تنها 284 واحد مسکونی در قالب این طرح باقی مانده که دارای پیشرفت بالای 70 درصد است.

وی با بیان اینکه 600 واحد مسکن مهر استان دارای مشکل قضایی است، ادامه داد: 400 واحد از آن هم اکنون در اختیار متقاضیان قرار گرفته و 200 واحد دیگر نیز با وجود تکمیل، تا زمانی که مشکل قضایی آنها برطرف نشود، جزو آمار نهایی استان قرار نمی‌گیرند.

بهشتی با تأکید بر ضرورت تسریع در تعیین تکلیف واحدهای مسکونی دارای مشکل قضایی، گفت: به زودی جلسات هماهنگی با دستگاه قضایی استان جهت تعیین تکلیف هر چه سریعتر این پرونده‌ها در استان برگزار تا با مساعدت و همکاری دادگستری استان پرونده‌های مذکور بسته شود.

بهشتی با اشاره به برنامه دولت برای ساخت و تأمین مسکن اقشار مختلف مردم، افزود: با توجه به پیش‌بینی‌های انجام شده استان قم تا افق 1405 نیاز به احداث 70 هزار واحد مسکونی را دارد که در این راستا در قالب سیاست‌های طرح اقدام ملی و حمایت از بخش خصوصی جهت تأمین مسکن برنامه‌ریزی می‌شود تا در سال افق به این هدف دست بیابیم. در همین راستا 187 هکتار زمین توسط دولت تأمین شده است که با آماده سازی آنها در قالب‌های مختلف با مشارکت بخش خصوصی مسکن احداث می‌شود، اما عمدة تأمین مسکن مورد نیاز استان تا سال 1405 با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و ارائه تسهیلات بانکی مناسب اجرایی خواهد شد.

بیشتر بخوانید

http://‌پروژه‌های مسکن مهر استان قم تا پایان شهریور ۹۸ تکمیل شوند - ایسنا

http://قم| تا پایان شهریورماه امسال پروژه مسکن مهر در کشور به اتمام می‌رسد- اخبار ...

 

 

 

 

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.