حاجی بابایی:

لازم الاجرا بودن افزایش حقوق شاغلان و بازنشستگان

اجتماعی /
شناسه خبر: 471250

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس گفت: افزایش ثابت ۴۰۰ هزار تومان باید به صورت ضریب سنواتی در احکام اضافه بر ضریب ده درصد برای همه مشمولان این قانون اعمال شود. این موارد در کنار اعمال ضریب افزایشی است که برای همسان سازی حقوق بازنشستگان مصوب شده است که با اجرای کامل این دو مصوبه با هم ضریب افزایش حقوق بازنشستگان با حقوق حداقلی مناسب می‌شود.

 

«حمیدرضا حاجی بابایی» عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس، با تاکید بر لازم الاجرا بودن افزایش حقوق شاغلان و بازنشستگان کشوری ولشکری، گفت: مصوبه مجلس در افزایش حقوق ها قانون صریح مجلس است و باید اجرایی شود.
 
وی در ادامه  گفت: این مصوبه تامین اعتبار شده است و هیچ دلیلی برای عدم اجرای این قانون وجود ندارد.
 
وی تصریح کرد: با این حساب برای پایین‌ترین حقوق ها ضریب ۴۳ درصد و به تناسب افزایش حقوق ها برای کارکنان شاغل تا بیش از ۲۰ درصد لازم اجراست.
 
حاجی بابایی تاکید کرد: دولت به هیچ عنوان نمی‌تواند مصوبات مجلس را تغییر دهد، متاسفانه دیده می شود گاهی اوقات از سوی بعضی از مقامات دولت، مجلس آشکارا تضعیف می شود.
 
این نماینده مجلس افزود: ما نمایندگان در مجلس به پای اجرای قانون ایستاده‌ایم واز همه ابزارهای نظارتی برای اجرای عدالت در حقوق کارکنان وبازنشستگان کشوری ولشکری استفاده می‌کنیم. باید از هیات رئیسه مجلس هم پرسید که چرا از حریم مجلس در برابر این مقاومت‌ها در اجرای قانون که منجر به تضعیف جایگاه مجلس می شود حمایت نمی‌کنند.
 
وی تصریح کرد: مجلس باید با نظارت دقیق بر اجرای مصوبات خود و درخواست توضیح از دولت در زمان کوتاهی در اجرایی کردن قوانین، نشان دهد که جایگاه مجلس نظریه پردازی محض و تصویب قوانین برای ثبت در کتاب قانون نیست؛ بلکه مجلس تا اجرای دقیق و منبطق بر قوانین و مصوبات وظیفه نظارت و پیگیری دارد.
 
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: جایگاه حقیقی مجلس پاسخگویی به مردم در کلیه مراحل تصویب واجرای درست قوانین مصوب مجلس است وشان مجلس باید با اجرای دقیق مصوبات حفظ شود./جامعه خبری الف 

نظرات

نظرات | 0 نظر

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.