تأکید امام جمعه لامِرد بر جوان‌گرایی در کارها

استانها /
شناسه خبر: 467067

دردوره جدید شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، بنا بر استفاده از نیروها و حوزویان جوان‌تر در تریبون نماز جمعه است که حجت‌الاسلام «علی حسین زاده» امام جمعه جدید شهر لامِرد، یکی از این جوانان تحصیلکرده حوزوی و دانشگاهی است که با انگیزه خدمت به مردم بویژه جوانان و توجه به رفع مشکلات آنان وارد این عرصه دینی - فرهنگی شده است.

Image result for ‫حسین زاده.امام جمعه لامرد‬‎

توجه به جوانان در قرارگاه فرهنگی لامِرد

حجت‌الاسلام حسین‌زاده که متولد شهر لامِرد، برادر شهید، استاد حوزه و دانشگاه و از سخنرانان حرم حضرت معصومه(س) است، اظهار می‌دارد: در قرارگاه فرهنگی شهرستان لامِرد علاوه بر نیاز به وحدت به همه نیروها بویژه جوانان بیشتر توجه خواهد شد.

امام جمعه لامِرد هدفش در نماز جمعه را ایجاد فضای فعالیت برای نیرو‌های جوان متدین، خوش‌ذوق و کمک به استفاده بهینه از ظرفیت‌های بالقوه منطقه در پیشرفت این شهرستان می‌داند و می‌گوید: تعریف جوان 2 نوع است؛ جوانی که سخت افزاری و پویا است و جوانی که نرم افزاری و روحیه همکاری دارد که اگر هر دو آنها در جوانان باشد، موفق و سازنده خواهند بود.

وی که اعتقاد زیادی به استفاده از تـوان و ظـرفیت جـوانان فـعال در ستـاد نمـازجـمـعـه لامِرد به منظور پویایی هرچـه بیشتر واحدهای فرهنگی، پشتیبانی و روابط عمومی و... در این شهرستان را دارد، در نخستین گام، با انتشار دعوتنامه‌ای خواستار همکاری جوانان در این زمینه شده است.

امام جمعه لامِرد با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در مورد اینکه مدیران جوان ‌در همه میدان‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و بین‌المللی و در عرصه‌های دین، اخلاق و معنویت و عدالت باید شانه‌های خود را برای به زیر بار مسئولیت بردن آماده کنند، تأکید می‌کند: در دایره مدیریتی باید از جوانان استفاده کرد و حتی بعضی از مدیران که هنوز پرکار و پرتلاش هستند هم باید از آنان استفاده کنند.

حجت‌الاسلام حسین‌زاده با یادآوری این نکته که به منظور ساخت آینده‌ای روشن، شاداب و پر از امید برای مردم منطقه بویژه جوانان اقدام به تشکیل شورای راهبردی کرده، می‌افزاید: ازدواج آسان باید در این شهر و منطقه راه بیفتد و از متولیان این امر تشکر می‌کنیم و تهیه کمک جهیزیه بیش از ۵۰ زوج و همچنین زندگی آسان، این حرکت زیبا و خداپسندانه ستودنی است.

وی می‌گوید: لازم است به‌جای نهی از منکرهای زیاد، دعوت به معروف کنیم. صدای آوازها غالباً تا دو نصف شب به گوش می‌رسد، زیرا روی سنت‌های اصیل منطقه تلاش نشده و این گروه‌های تئاتر و سرود باید فعال‌تر شود.

امام جمعه لامِرد تصریح می‌کند: جشن‌ها باید در تراز مهدویت و نباید سبک برگزار شود و باید مهدی یاوری و مهدی باوری در دستور کار قرار گیرد و به وسیله هنر که یک امر خدادادی است به مردم انتقال داده شود.

حجت‌الاسلام حسین‌زاده با اشاره به بیانیه مهم گام دوم رهبر انقلاب، خطاب به جوانان می‌گوید: باید با همت، هوشیاری و ابتکار شما بر مشکلات کنونی فائق آمد.

وی با تأکید بر اینکه باید فضای کسب و کار در این شهرستان با رونق تولید در دل اقتصاد مقاومتی جا گرفته شود که نیاز به تولید فکر خوب با راهبردهای درازمدت است، می‌افزاید: این منطقه با ظرفیت‌هایی که دارد آماده پرواز است و مسئولان باید در این زمینه به جوانان توجه بیشتری کنند.

امام جمعه لامِرد تصریح می‌کند: بستر اشتغال را باید برای جوانان فراهم و موانع دست و پا گیر تولید را در منطقه رفع و تسریع کنیم.

خاطرنشان می‌شود، لامِرد یکی از شهرستان‌های استان فارس با مرکزیت شهر لامِرد است. جمعیت این شهرستان بر طبق سرشماری سال ۹۵، برابر با 91 هزار و 782 نفر بوده‌ است.

 

 

 

 

 

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.