نانوای اهوازی در راه کمک به مردم سیل‌زده انگشتان دست خود را از دست داد

دستانی که بوی مهر می‌دهند

استانها /
شناسه خبر: 466547

نانوای مهربان اهوازی این روزها با دستانی که انگشتان آن را در راه کمک به مردم سیل‌زده خوزستان فدا کرده است هنوز هم برای امدادرسانی و رساندن نان به دست مردمی که در محاصره سیل قرار دارند لحظه‌شماری می‌کند.

بسیاری از اهالی محله کوروش و خیابان دانیال او را می‌شناسند. مرد 55 ساله‌ای که هرکجا به کمک او نیاز باشد با دستگاه پخت نان در آنجا حاضر می‌شود. غلامعلی سیفی از همان روزهای نخست سیل در استان خوزستان شبانه‌روز مشغول پخت نان و رساندن آن به دست مردم سیل‌زده شد و یکی از شب‌ها به دلیل خستگی انگشتان دست چپ او زیر دستگاه پهن کن خمیر رفت و قطع شد.

او این روزها بعد از آنکه از بیمارستان مرخص شد هنوز هم منتظر است تا اگر قرارگاه هاشمی‌نژاد برای پخت و توزیع نان به مردم سیل‌زده اعلام نیاز کند دوباره تنور مهربانی‌اش را روشن کند. غلامعلی در گفت‌و‌گو با «ایران عصر» با بیان اینکه دوست داشت به اندازه خودش به مردم شهر و روستاهای خوزستان خدمت کند، گفت: 40 سال است شاطر نانوایی هستم و وقتی نوجوان بودم با دوچرخه برای خانه‌های مردم نان می‌بردم. علاقه زیادی به پخت نان دارم و اینکه نان سفره مردم با دستان من پخت می‌شود خوشحالم.

30 سال قبل این نانوایی را در خیابان دانیال راه‌اندازی کردم و در کنار کار دوست داشتم به مردم کمک کنم. هر سال با فرا رسیدن ایام اربعین و پیاده‌روی زائران به سوی کربلا در یکی از مسیرها نانوایی سیار برپا می‌کنم تا بتوانم به زائران نان بدهم.

وی ادامه داد: وقتی سیل زندگی مردم خوزستان و بخصوص شهرهای حمیدیه و منطقه کوت عبدالله و روستاهای اطراف آن را دربرگرفت احساس کردم به سهم خودم باید برای آنها کاری انجام بدهم. از همان روز اول با خرید آرد شروع به پخت نان کردم و هر شب هزار قرص نان آماده می‌کردم و بعد از بسته‌بندی آنها را به قرارگاه هاشمی‌نژاد می‌بردم تا همراه دیگر کمک‌های مردمی آنها را بین مردم روستاهای سیل‌زده و کسانی که در چادرها زندگی می‌کردند توزیع کنیم.

هر بار وقتی تعداد بیشتری از روستاها در محاصره سیل قرار می‌گرفت کار ما نیز بیشتر می‌شد و تا نیمه‌های شب مشغول پخت نان می‌شدیم. در کنار نانوایی دستگاه‌های پخت نان را نیز خودم تعمیر می‌کنم. آن روز دستگاه پهن کردن خمیر از کار افتاد و از آنجایی که باید بعدازظهر نان‌ها را برای مردم سیل‌زده آماده می‌کردم خودم دستگاه را تعمیر کردم.

خسته بودم و متوجه نشدم چه زمانی دست چپ من زیر چرخ دنده‌های دستگاه رفت. چهار انگشت دستم زیر چرخ‌دنده‌ها خرد شد. وقتی به بیمارستان منتقل شدم خون زیادی از من رفته بود. با تلاش پزشکان دو انگشت دستم پیوند زده شد و این روزها هم در حال گذراندن دوره نقاهت هستم. نانوای مهربان اهواز ادامه داد: خوشبختانه این روزها سیل فروکش کرده ولی اگر بازهم به کمک من نیاز باشد با همین یک دست سالمی که دارم نان می‌پزم و بین مردم توزیع می‌کنم.

من انگشتان دستم را از دست دادم اما بسیاری از خانواده‌های شهرها و روستاهای سیل‌زده زندگی‌شان را از دست داده‌اند و همه ما وظیفه داریم که به سهم خودمان به آنها کمک کنیم.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.