فرمانده نداجا:

ایران از ورود ناوهای پاکستانی به بنادر خود استقبال می کند

سیاسی /
شناسه خبر: 465262

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران رشد و توسعه همکاری با نیروی دریایی پاکستان را ضروری دانست و گفت: از ورود ناوگروه های پاکستانی به بنادر کشور استقبال می کنیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران رشد و توسعه همکاری با نیروی دریایی پاکستان را ضروری دانست و گفت: از ورود ناوگروه های پاکستانی به بنادر کشور استقبال می کنیم.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی ارتش، امیر دریادار «حسین خانزادی» که به پکن سفر کرده است در حاشیه اجلاس هفتادمین سالروز تشکیل نیروی دریایی چین با دریاسالار عباسی فرمانده نیروی دریایی پاکستان دیدار و گفت و گو کرد.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این دیدار اظهارداشت: دو نیروی دریایی ایران و پاکستان در حال طی یک دوره طلایی تعامل و همکاربی بسیار مطلوب در راستای تقویت امنیت دریایی هستند.
امیر دریادار خانزادی خاطرنشان کرد: با توجه به جنبه های پُر فراز و نشیب سیاست های جهانی و منطقه ای، اجازه نمی دهیم کشورهای سلطه گر مانع رشد و توسعه همکاری های دو نیروی دریایی ایران و پاکستان شوند.
وی با یادآوری اعزام ناوگروهای ایرانی به بنادر پاکستان در راستای بازدید، توسعه تعاملات و همچنین تبادل اطلاعات درحوزه های آموزشی و فنی افزود: نیروی دریایی ایران همواره از ورود ناوگروهای پاکستانی به بنادر این کشور اسقبال می کند و با توجه به ضرورت تعامل و روابط حسنه بین دوکشور، بی شک باید نگاه دقیق تری به حادثه تروریستی در چابهار داشته باشیم تا دشمن از این فرصت نتواند برای برهم زدن این روابط استفاده کند.
در ادامه فرمانده نیروی دریایی پاکستان ضمن دعوت از امیر دریادار خانزادی برای بازدید از نیروی دریایی این کشور در راستای توسعه روابط و تعاملات دونیروی دریایی، محیط سیاسی امروزه را پرتنش توصیف کرد.
وی گفت: کشورهای جهان در روابط سیاسی خود با ملاحظاتی که دارند، بسته به شرایطی همواره در حال تغییر هستند، اما دو نیروی دریایی ایران و پاکستان ضمن همسایه بودن و داشتن محیط دریایی مشترک، نباید دچار فراز و نشیب های سیاسی شوند.
وی افزود: برای برقرای امنیت منطقه در محیط دریایی همواره باید همکاری و تعامل داشته باشیم و دید و بازدید های فرماندهان و اعزام تاوگروه ها بین دو کشور قطعا در اجرای هرچه بهتر این روابط و تعامل موثر خواهد بود.
دریاسالار عباسی به استقبال از ناوگروهای ایرانی در کشور پاکستان اشاره کرد و افزود: ناوگروه پاکستان در آینده نزدیک به ایران اعزام می شود.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.