مدیرکل هواشناسی البرز از پایداری هوای سرد تا پایان هفته در استان خبر داد و گفت: کشاورزان و باغداران آبیاری خارج از نوبت را با هدف افزایش رطوبت در مزارع و باغات برای تعدیل دمای محیط در دستور کار قرار دهند.

منصور رحمانیان با اشاره به روند خروج سامانه بارشی از استان گفت: امروز چهارشنبه چهارم اردیبهشت آسمان استان صاف تا کمی ابری، گاهی با وزش باد و افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: برای امشب یخبندان به خصوص در مناطق کوهستانی مورد انتظار است.

رحمانیان خاطرنشان کرد: شرایط یخبندان برای پنجشنبه پنجم اردیبهشت هم پیش‌بینی می‌شود و انتظار می‌رود وضعیت جوی استان برای فردا کمی تا نیمه ابری همراه با وزش باد باشد.

وی ضمن هشدار در خصوص احتمال سرمازدگی محصولات کشاورزی از کشاورزان خواست مواردی همچون تأمین سوخت و کنترل دما و بستن دریچه‌ها در گلخانه‌ها، مرغداری‌ها، دامداری‌ها و انبارهای نگهداری محصولات کشاورزی را رعایت کنند.

مدیرکل هواشناسی البرز افزود: همچنین لازم است تداوم افزایش رطوبت در مزارع و باغات با هدف تعدیل دمای محیط از طریق انجام آبیاری خارج از نوبت برای امروز در دستور کار قرار گیرد.

رحمانیان با تأکید بر لزوم ایجاد پوشش بر روی نهال‌های جوان و درختان آسیب‌پذیر از باغداران خواست از هرگونه هرس، شخم‌زنی و پاکنی و کوددهی به استخرهای پرورش ماهی گرم‌آبی خودداری کنند.

وی در پایان محافظت از کندوهای زنبور عسل و تغذیه کمکی را مورد تأکید قرار داد./ ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.