رئیس سازمان مدیریت بحران کشور خبر داد

سمپاشی 60 هزار هکتار از مزارع مورد هجوم ملخ ها

اجتماعی /
شناسه خبر: 465198

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از هجوم ملخ ها به 6 استان کشور خبر داد.

اسماعیل نجار  درباره آخرین وضعیت هجوم ملخ‌ها به بعضی از استان‌های کشور گفت: سازمان حفظ نباتات وزارت جهاد کشاورزی در این خصوص وظیفه دارد و سازمان مدیریت بحران در زمانی که میزان حادثه گسترده باشد به یاری دستگاه‌های مربوطه خواهد شتافت.

وی ادامه داد: در اسفند سال ۹۷ درخواست ۱۲ میلیارد تومان برای مبارزه با ملخ‌ها شد که سازمان مدیریت بحران ۱۰ میلیارد تومان آ را موافقت کرد و به سازمان برنامه و بودجه ا ین درخواست ارسال شد.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: ملخ‌ها از شمال آفریقا حرکت کردند و وارد کشور عربستان شدند و این کشور نیز به دلیل هجوم ملخ‌ها در مناطق غیرزراعی ضرورتی برای مبارزه با آنها نداشته و ملخ‌ها به ۶ استان کشور از جمله هرمزگان، خوزستان، فارس، کرمان، سیستان و بلوچستان هجوم آوردند.

وی گفت: در حال حاضر با ۶ فروند هواپیما سم‌پاشی‌های لازم انجام شده است و مکان‌هایی که با هواپیما نمی‌توان سم‌پاشی کرد توسط تراکتورها سم‌پاشی شده است و تاکنون ۶۰ هزار هکتار از مزارع که هجوم ملخ‌ها را داشته سمپاشی شده است.

نجار گفت: باید ۳۰۰ هزار هکتار در این ۶  استان سمپاشی شود و این اقدام در حال انجام است. ملخ‌هایی که هجوم آوردند بسیار بلندپرواز هستند و حدود ۴ هزار کیلومتر پرواز دارند و حتی از اقیانوس‌ها نیز رد می‌شوند./فارس

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.