نخل های خرمشهر به زیر آب رفته اند

استانها /
شناسه خبر: 465174

مدیر اداره جهاد کشاورزی خرمشهر گفت: حدود ۱۰۰ هکتار از نخیلات شهرستان به زیر آب رفته‌اند.

محمد مطرودی با اشاره به ورود آب به برخی از نخیلات خرمشهر اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۱۰۰ هکتار از نخیلات خرمشهر به زیر آب رفته‌اند و در اثر بالا آمدن سطح آب رودخانه کارون به نخل‌ها خسارت وارد شده است.

وی افزود: بخشی از نخیلاتی که به زیر به آب رفته‌اند، نخیلات بارور هستند اما بخشی دیگر از آن‌ها نیز پاجوش‌هایی هستند که هنوز به مرحله باردهی نرسیده‌اند و جوان هستند.

مدیر اداره جهاد کشاورزی خرمشهر تصریح کرد: بیشترین خسارت‌های وارده به نخیلات خرمشهر در منطقه حفار شرقی بود که عمدتاً نخیلات بارور در آن منطقه به زیر آب رفتند. همچنین نخیلات جوان در منطقه غرب کارون نیز در اثر بالا آمدن آب رودخانه خسارت دیدند.

مطرودی بیان کرد: در حال حاضر ۳ هزار و ۷۰۰ هکتار نخیلات در خرمشهر وجود دارد که از این میزان ۲ هزار و ۱۰۰ هکتار نخیلات بارور و یک هزار و ۶۰۰ هکتار از آن نخیلات جوان هستند که در سال‌های آینده به مرحله باردهی خواهند رسید.

وی در خصوص برآورد میزان خسارت وارد شده به نخیلات خاطرنشان کرد: با توجه به بالا بودن سطح آب رودخانه کارون، هنوز آب از نخیلات خارج نشده و همچنان نخیلات زیر آب هستند. از این رو امکان برآورد خسارت در حال حاضر وجود ندارد اما در تلاش هستیم تا آب را از نخیلات خارج کنیم./ ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.