نمایندگان از پاسخ‌های وزیر نفت قانع شدند

سیاسی /
شناسه خبر: 464978

نمایندگان مجلس شورای اسلامی از پاسخ‌های وزیر نفت به سوال نماینده ایذه در مورد خدمات گازرسانی به روستاها و بخش‌های مختلف کشور قانع شدند.

«بیژن زنگنه» در جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس برای پاسخ به سوال نماینده مردم ایذه مبنی بر این که چرا سیاست های گازی کشور در بخش خدمات گازرسانی به روستاها و بخش های مختلف کشور و گرفتن سهم بازار گاز دنیا غیرعادلانه و ضد منافع ملی بوده است در مجلس شورای اسلامی حضور یافت.

«هدایت الله خادمی» در جلسه علنی عصر امروز مجلس گفت: ایران بعد از آمریکا و روسیه سومین تولید کننده گاز دنیا است اما در حالی که روسیه 18 درصد بازار گاز را دارد، ایران 2 درصد گاز بازار دنیا را به خود اختصاص داده است.
وی افزود: بازار آینده انرژی بازار گاز است و ما باید حداقل 10 درصد بازار را به دست آوریم، چرا قرارداد گاز با ترکمنستان را قطع کردید؟ قضیه کرسنت به کجا رسید؟

خادمی با بیان این که خودمان باعث برخی از تحریم ها می شویم،اظهارداشت: ما هنوز یک کشور تک محصولی هستیم و آمریکا هر وقت خواست ما را تحریم می کند.
نماینده ایذه در مجلس با بیان این که قرارداد گازی ما با پاکستان باید اجرایی شود گفت: اکثر این پروژه تکمیل شده بود فقط چندین کیلومتر تا نقطه صفر مرزی مانده بود که بایستی انجام دهید چه پاکستان آمادگی داشته،و چه نداشته باشد.

خادمی پس از توضیحات زنگنه از پاسخ های وی قانع نشد و تصمیم گیری در این زمینه به رای نمایندگان گذاشته شد که با 112 رای موافق، 54 رای مخالف و 3 رای ممتنع از 195 نماینده حاضر پاسخ های وزیر نفت را قانع کننده دانستند.

به گزارش ایرنا علی مطهری که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت، درباره اظهارات خادم مبنی بر جذب نمایندگان دوره دهم در وزارت نفت گفت: آقای خادمی در صحبت هایش بیان کرد که 'نمایندگان دوره دهم همگی جذب وزارت نفت شده اند'، نمایندگان خوزستان اینجا آمدند و می گویند هیچ کدام از ما جذب وزارت نفت نشدیم و هیچ کدام کارمند وزارت نفت نیستیم.

وی افزود: آقای خادمی نباید این جمله را می گفت و این کنایه ای به مجلس و نمایندگان است.

** نماینده اهواز از پاسخ های وزیر نفت قانع شد
در ادامه علی ساری نماینده اهواز از وزیر نفت درباره علت عدم اتخاذ تهمهیدات لازم برای جلوگیری از بحران مازوت سوال کرد و گفت: ما سه و نیم میلیون بشکه نفت کوره(مازوت) تولید می کنیم که به دلیل مازوت بالا نتوانستیم آن را بفروشیم انتظار داریم برای مازادی که داریم وزارت نفت برنامه دقیقی داشته باشد.

وی افزود: به دلیل گوگرد بالا مازوت در آب های بین المللی تحریم شده است بنابراین باید اقدام ویژه ای در این زمینه انجام شود و وزارت نفت در این زمینه باید اقدامات لازم را انجام دهد.

وی در پایان اعلام کرد که از پاسخ های وزیر نفت قانع شده و آن را به رای مجلس نگذاشت./ ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.