وزارت حمل و نقل سوریه با صدور بیانیه ای اطلاع داد که با درخواست خطوط هوایی قطر مبنی بر صدور اجازه پرواز هواپیماهای آن بر فراز سوریه موافقت کرده است.

 این اجازه پس از آن صادر شد که آسمان سوریه به مراتب امن تر از سال های گذشته شده است و ناوگان هوایی قطر اوضاع را برای پرواز هوایپماهای خود در آسمان سوریه مناسب دانسته است.
در بیانیه وزارت حمل و نقل سوریه آمده است در برهه ای که سوریه مشغول مبارزه با تروریسم بود، هواپیماهای این کشور بدون هیچ مشکلی از آسمان قطر عبور می کردند، امروز نیز دلیلی ندارد که هواپیماهای قطر نتوانند از آسمان ما عبور کنند.
به نوشته سانا، این امر برای سوریه بسیار با اهمیت می باشد چراکه عبور هواپیماهای قطری همراه با پرداخت عوارض به دولت سوریه، منجر به درآمد زایی برای کشور در این بخش می شود.
پس از آغاز بحران میان اعضای شورای همکاری خلیج فارس، قطر از سوی 4 کشور عربستان، امارات، بحرین و مصر، تحریم شد، این 4 کشور حریم هوایی خود را بر روی هواپیماهای ناوگان هوایی قطر بستند.
هواپیماهای قطری عملا نمی توانستند از جنوب این کشور یعنی کشور عربستان عبور کنند و مجبور به دور زدن حریم هوایی عربستان از آسمان ایران شدند.
ایران هم اعلام کرد که هواپیماهای متعلق به خطوط هوایی قطر می توانند به راحتی و بدون هیچ مانعی از آسمان ایران عبور کنند.  / ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.