وارن بر لزوم استیضاح ترامپ تاکید کرد

بین الملل /
شناسه خبر: 464805

یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بار دیگر بر لزوم استیضاح «دونالد ترامپ» تاکید کرد.

 «الیزابت وارن» از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، با انتشار پیامی در توئیتر عنوان داشت: من واقعاً تمام گزارش مولر را خواندم. این روشن است که دونالد ترامپ در روند تحقیقات مشکل سازی کرده است. رئیس جمهور فراتر از قانون نیست و کنگره بر اساس قانون اساسی موظف است که روند استیضاح را آغاز کند.

روز گذشته ترامپ در واکنش به احتمال استیضاح شدن از سوی کنگره گفته بود: چگونه می‌خواهید رئیس جمهور جمهوری‌خواهی را بواسطه جنایتی که دموکرات‌ها مرتکب شده‌اند محاکمه کنید؟ آمریکا را دوباره قدرتمند می‌کنیم.

این در حالی است که «جرالد نادلر» رئیس کمیسیون قضائی مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه با «ان‌بی‌سی نیوز»، احتمال استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور را از بابت برخی اتهامات مطرح شده در گزارش رابرت مولر بازرس ویژه پرونده روسیه، رد نکرد.

وی با تاکید بر اینکه کنگره باید پیش از هرگونه تصمیم‌گیری در این خصوص، پای صحبت مولر و «ویلیام بار» دادستان کل آمریکا بنشیند؛ گفت: برخی از اتهامات مطرح شده، قابل استیضاح است. به عنوان مثال چنانچه اتهام ممانعت از اجرای قانون تأیید شود؛ می‌توان به استیضاح متوسل شد.

مولر در گزارش خود نوشته بود: تلاش‌های ترامپ برای اعمال نفوذ در روند تحقیق پیرامون پرونده روسیه اغلب ناکام بوده اما بیشتر به این دلیل که اطرافیانش از اجرای فرامین یا درخواست‌هایش سر باز زدند.

گفتنی است روز جمعه، الیزابت وارن سناتور دموکرات ایالت ماساچوست و نامزد این حزب در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا نیز در پیامی توئیتری، خواستار آغاز فرایند استیضاح دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری این کشور شد و دلیل خود برای طرح چنین خواسته‌ای را شواهد موجود مبنی بر سو رفتار وی طبق جزئیات ارائه‌شده در گزارش مولر عنوان کرد.  / مهر

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.