رایزنی تلفنی نخست وزیر عراق و سیسی

بین الملل /
شناسه خبر: 464797

سخنگوی ریاست جمهوری مصر از تماس تلفنی نخست وزیر عراق با رئیس جمهور مصر خبر داد.

 بسام راضی، سخنگوی ریاست جمهوری مصر گفت: عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق در تماس تلفنی با عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهور مصر برگزاری موفقیت آمیز همه‌پرسی اصلاحات قانون اساسی را به مردم این کشور تبریک گفت و تحولات مثبتی که مصر در تمامی زمینه‌ها به ویژه در سطح اقتصادی و توسعه طی سال‌های گذشته شاهد آن بوده است، ستود. وی در ادامه از مصر و رئیس جمهور آن در خصوص روابط تاریخی میان این دو کشور در دو سطح رسمی و مردمی قدردانی کرد.

سیسی هم در این گفت‌وگوی تلفنی بر روابط تاریخی میان مصر و عراق تاکید کرده و تحول مداومی که همکاری میان دو کشور شاهد آن است، ستود. وی بر ادامه حمایت مصر از دولت عراق و همکاری برای توسعه روابط دو جانبه در تمامی زمینه‌ها تاکید کرد.

راضی افزود: دو طرف در این تماس تلفنی راه‌های تقویت روابط دو جانبه میان دو کشور به ویژه در سایه نشست سه جانبه مصر، عراق و اردن را مورد بررسی قرار دادند که در ماه مارس در قاهره برگزار شد.

به گفته سخنگوی ریاست جمهوری مصر، در این گفت‌وگو تعدادی از مسائل مهم مشترک منطقه‌ای مورد بررسی قرار گرفت و دو طرف پیرامون اهمیت تحکیم همکاری عربی مشترک برای مقابله با چالش‌های منطقه‌ای و تهدیدهای مشترک توافق کردند که به تقویت اتحاد و همبستگی میان کشورهای عربی کمک می‌کند.  / ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.