درخواست عجیب انجمن مجسمه سازان از هنرمندان

فرهنگی /
شناسه خبر: 464776

انجمن مجسمه سازان در اقدامی حیرت انگیز در حساب اینستاگرام خود تصویر مجوز فعالیت مجسمه سازی را با امضای مدیرکل هنرهای تجسمی نمایش داده و از اعضایش خواسته برای صدور مجوز مجسمه سازی مدارک‌شان را ارسال کنند.

به نظرم این نخستین باری است که یک انجمن هنری می پذیرد که برای آفرینش هنری و نه نمایشش از دولت مجوز بگیرد. مرجع هنرمند بودن نخست به آفرینش آفرینشگر و آنگاه تایید صلاحیت توسط انجمن هنری مربوطه است.

اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبادرت به این اقدام غیر سازنده و مغایر آزادی آفرینشگری کرده است از دو حالت خارج نیست. بدبینانه آن این است که با ایجاد محدودیت در آفرینشگری قصد کنترل پیش از نمایش آثار هنری را که در هیچ کجای جهان مسبوق به سابقه نیست، در برنامه دارد و در خوشبینانه ترین حالت ناشی از ندانم به کاری مدیریت محترم مربوطه، نهفته است. در هرحال پیامدهای حقوقی نداشتن مجوز آفرینشگر ی خواه ناشی از عدم صدور از سوی مرجع صادرکننده و خواه از سوی هنرمند می تواند به خلاقیت و آزادی تولید اثر هنری تاثیرات نامطلوب بگذارد پس سزاوار است انجمن های هنری و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به این موضوع واکنش درخور نشان دهند./خبرآنلاین

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.