جزئیات هفته بزرگداشت تئاتر اعلام شد

هر روز به‌ نام یک هنرمند

فرهنگی /
شناسه خبر: 464712

شانزدهمین دوره جشن‌های خانه تئاتر، از هفتم تا پانزدهم اردیبهشت ماه که هر روز آن به‌نام یکی از هنرمندان و استادان تئاتر ایران همچون عباس جوانمرد، بهرام بیضایی، ژاله علو، ایرج راد و... نامگذاری شده است، برگزار می‌شود.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
روز گذشته و در نشست رسانه‌ای این دوره از هفته بزرگداشت تئاتر که با حضور محمودرضا رحیمی به‌عنوان دبیر هفته تئاتر، احسان حاجی‌پور معاون اجرایی جشن، بهزاد مرتضوی مدیر روابط عمومی خانه تئاتر و رضا آقابابایی نماینده برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات بانک گردشگری برگزار شد جزئیات جشن‌های صنوف مختلف تئاتری اعلام شد. محمودرضا رحیمی گفت: خانه تئاتر ۱۵ کانون دارد که بزودی سه کانون دیگر هم به جمع آنها افزوده خواهد شد. امسال کانون کارگردانان برنامه جالبی برای معرفی کارگردانان دهه ۶۰ به بالا در تماشاخانه سپند و انتظامی برگزار خواهد کرد. وی ادامه داد: انجمن ماسک و گریم در هر روز به ارائه یک نوع گریم از کلاسیک تا مدرن می‌پردازد و انجمن نمایشگران خیابانی مثل هر سال روی تضادهای اجتماعی مانور می‌دهد. نمایشگاه پوستر نیز به همت ابراهیم حقیقی برگزار خواهد شد که شامل ۶۰ پوستر است. انجمن عکاسان نیز سه ورک شاپ تخصصی برگزار می‌کند که در مجموع ۹ ساعت خواهد بود. وی با معرفی بانک گردشگری به‌عنوان حامی این جشن افزود: در این دوره ۸ گروه زنده رادیویی داریم که مقرشان در خانه تئاتر است و علاوه بر حضور در فضای مجازی از کمک اینفلوئنسرها که خاستگاه بسیاری از آنها تئاتر بوده است، استفاده می‌کنیم. به‌گفته دبیر این دوره از جشن‌های خانه تئاتر، افتتاحیه این برنامه با برپایی «تئاتر پیمایی» از سه نقطه شهر با نمادهای سمبلیک تئاتر به سمت خانه هنرمندان همراه خواهد بود. اجرای ۲ نمایش بین‌المللی جشنواره در سالن عباس جوانمرد و اجرای سه نمایش ایرانی هم در سالن انتظامی برگزار می‌شود. حدود ۸۰۰ هنرمند شرکت‌کننده و ۱۵۰ برنامه مختلف را در این دوره از جشن برگزار خواهند کرد. در ادامه آقابابایی نماینده بانک گردشگردی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی این بانک بیان کرد: امیدواریم راهی را که ما در پیش گرفتیم توسط دیگر فعالان اقتصادی هم دنبال شود چون تئاتر جایی است که برآیند همه هنرها و فرهنگ و ادبیات کشور است و کمک به این حوزه می‌تواند در رشد و توسعه تئاتر مثمر باشد.
احسان حاجی‌پور معاون اجرایی جشن به معرفی مکان‌های اختصاص یافته به جشن پرداخته و گفت: این جشن در مجموعه خانه هنرمندان، خانه تئاتر، تئاتر شهر، تماشاخانه سنگلج، تماشاخانه سپند و پردیس تئاتر خاوران برگزار می‌شود و اختتامیه جشن را هم پانزدهم اردیبهشت در برج میلاد برگزار خواهیم کرد. به گفته وی قدردانی از ۳۰ هنرمند پیشکسوت با همراهی مؤسسه هنرمندان پیشکسوت و قدردانی انجمن‌ها و کانون‌های مختلف خانه تئاتر از هنرمندان فعال و تأثیرگذار از جمله برنامه‌های این هفته است. نمایش‌هایی که در تماشاخانه سنگلج در طول این مدت به صحنه می‌روند به‌صورت رایگان به عموم علاقه مندان تئاتر ارائه خواهد شد.
 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.