در شانزدهمین دوره جشن هفته بزرگداشت تئاتر برگزار می شود

«تئاتر پیمایی» برای حمایت از سیل زدگان

فرهنگی /
شناسه خبر: 464619

نشست رسانه‌ای شانزدهمین دوره جشن‌های خانه تئاتر (هفته بزرگداشت تئاتر) صبح امروز دوشنبه دوم اردیبهشت در ساختمان جدید خانه تئاتر برگزار شد. در این نشست محمودرضا رحیمی به عنوان دبیر هفته تئاتر، احسان حاجی پور معاون اجرایی جشن، بهزاد مرتضوی مدیر روابط عمومی خانه تئاتر و رضا آقابابایی نماینده برنامه ریزی و فناوری اطلاعات بانک گردشگری حضور داشتند.

در ابتدای نشست محمودرضا رحیمی درباره چگونگی شکل گیری این بزرگداشت بیان کرد: امسال شانزدهمین دوره جشن‌های خانه تئاتر از هفتم تا پانزدهم اردیبهشت ماه برگزار می‌شود. در این جشن هر روز مزین به نام یکی از اساتید تئاتر ایران همچون عباس جوانمرد، بهرام بیضایی، ژاله علو، ایرج راد و … خواهد بود.

وی ادامه داد: امسال تلاش کردیم مطابق با اهداف خانه تئاتر این مراسم را برگزار کنیم. خانه تئاتر ۱۵ کانون دارد که به زودی سه کانون دیگر هم به جمع آنها افزوده خواهد شد. امسال کانون کارگردانان برنامه جالبی برای معرفی کارگردانان دهه ۶۰ به بالا در تماشاخانه سپند و انتظامی برگزار خواهد کرد.

رحیمی در ادامه به معرفی برنامه‌های کانون‌های مختلف خانه تئاتر در این جشن پرداخت و یادآور شد: به عنوان نمونه انجمن ماسک و گریم در هر روز به ارائه یک نوع گریم از کلاسیک تا مدرن می‌پردازد و انجمن نمایشگران خیابانی مثل هر سال روی تضادهای اجتماعی مانور می‌دهد. نمایشگاه پوستر نیز به همت ابراهیم حقیقی برگزار خواهد شد که شامل ۶۰ پوستر است. انجمن عکاسان نیز سه ورکشاپ تخصصی برگزار می‌کند که در مجموع ۹ ساعت خواهد بود.

وی متذکر شد: امسال چراغ برگزاری جشنواره را بانک گردشگری روشن کرده است و حمایت اصلی را مدیون آنها هستیم. در این دوره ۸ گروه زنده رادیویی داریم که مقرشان در خانه تئاتر است و علاوه بر حضور در فضای مجازی از کمک اینفلوئنسرها که خاستگاه بسیاری از آنها تئاتر بوده است، استفاده می‌کنیم.

دبیر شانزدهمین دوره جشن هفته بزرگداشت تئاتر با اشاره به کمک هنرمندان و مردم به خانه تئاتر برای کمک به سیل زدگان، از برپایی یک «تئاتر پیمایی» با نمادهای سمبلیک تئاتر به سمت خانه هنرمندان در روز افتتاحیه این جشن خبر داد./مهر 

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.