اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

مردم ترکیه به رهبر حزب اپوزیسیون حمله کردند

مردم ترکیه به رهبر حزب اپوزیسیون حمله کردند

اظهارات خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه پس از آن مطرح شد که کمال قلیچدار اوغلو، رهبر حزب اپوزیسیون مردم جمهوری‌خواه که در مراسم تدفین یک سرباز ترکیه‌ای شرکت کرده بود، از سوی گروهی از مردم هدف حمله قرار گرفت. این سرباز جزو سربازانی بود که جمعه در جریان عملیات‌های ضد تروریست‌ها در منطقه‌ مرزی عراق – ترکیه کشته شد.

پس از این حمله، کمال قلیچدار اوغلو به داخل نزدیکترین خانه برده شد تا یک خودروی زرهی برای انتقال او تحت حافظت نیروهای امنیتی اعزام شود. وزیر دفاع ترکیه در داخل آن خانه با قلیچدار اوغلو دیدار کرد و از طریق بلندگوی پلیس با ساکنان محلی صحبت کرد.

---

خلوصی آکار گفت: "یکی از برادرانمان به شهادت رسیده است. ما در مراسم تدفین او شرکت کردیم و وظایفمان را در قبال او انجام دادیم. نیروهای مسلح ما در حال حاضر زندگی را برای این تروریست‌ها در آن کوه‌ها و تپه‌ها که او در آنجا شهید شد، غیر قابل تحمل کردند."

کمال قلیچدار اوغلو و خلوصی آکار به همراه یکدیگر از آن خانه خارج شدند. در همین حال واسیپ شاهین، فرماندار آنکارا از پیگرد قضایی مهاجمان خبر داده است. یوکسل کوجامان، دادستان عمومی کل آنکارا به خبرگزاری آناتولی گفت، تحقیقاتی علیه مهاجمان به جریان افتاده است تا اطمینان حاصل شود که این یک اقدام تروریستی یا اقدام تحریک‌آمیز بوده است.  / ایسنا

کپی