بالاترین مقام هند پاکستان را تهدید هسته ای کرد

بین الملل /
شناسه خبر: 464424

نخست وزیر هند با بیان اینکه دیگر دهلی از تهدید هسته ای پاکستان هراسی ندارد گفت،توان هسته ای هند نیز جنبه تشریفاتی ندارد.

روزنامه تایمز او ایندیا روز دوشنبه به نقل از نارندرا مودی افزود،پاکستان هر روز با ادعای بمب هسته ای درصدد تهدید دهلی است ،آیا آنها فکر می کنند که بمب های هسته ای هند برای استفاده در جشن ها ساخته شده است.
وی تاکید کرد،دولت هند قدم های جسورانه ای در مقابل پاکستان برداشته است و این کشور را در جهان منزوی کرده است.
نخست وزیر هند هفته گذشته در سخنانی در مودی هفته گذشته نیز در سخنانی در ایالت اوتارپرادش با اخطار به پاکستان گفته بود اشتباه سوم این کشور پس از حملات اوری و پلواما برای اسلام آباد بسیار گران تمام می شود.
تنش بین هند و پاکستان در دو ماه اخیر به‌ دنبال حمله انتحاری مرگبار در کشمیر تحت کنترل هند شدت گرفته است. در آن حمله انتحاری دست کم چهل نظامی هند کشته شده اند. این حمله زمانی صورت گرفت که ستونی متشکل از 70 خودرو، حدود 2500 نظامی را در بزرگراه سرینگر- جامو جابجا می کرد.
بر این اساس این گزارش ، یک خودرو که حدود 300 تا 350 کیلوگرم مواد منفجره حمل می کرد، خود را به یکی از اتوبوس های حامل نظامیان بکوبد.
این حمله پرتلفات ترین حمله در کشمیر تحت کنترل هند، در سی سال گذشته عنوان شده است. یک گروه جدایی طلب مستقر در پاکستان با نام 'جیش محمد' مسئولیت این حمله را برعهده گرفت.
پس از ماجرای حمله در پولواما، هند خاک پاکستان را مورد حمله هوایی قرار داد و یک روز پس از آن نیروی هوایی پاکستان در واکنش به نقض حریم هوایی خود، دو جنگنده هند را سرنگون و یک خلبان هندی را بازداشت کرد. / ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.