بیست و سومین هفته اعتراضات مردمی در فرانسه

بین الملل /
شناسه خبر: 464165

در حالیکه آتش‌سوزی کلیسای نوتردام پاریس پس از ۱۰ ساعت مهار شد، اما هنوز پس از ۲۳ هفته متوالی دولت فرانسه نتوانسته آتش خشم مردمی به سیاست‌های ضد سرمایه‌داری را خاموش کند.

 معترضان به سیاست‌های اقتصادی دولت فرانسه امروز برای بیست و سومین شنبه متوالی به خیابان‌ها می‌آیند.

معترضان در شهر‌های گوناگون از جمله تولوز، بوردو و مون پولیه تظاهرات می‌کنند. قرار است امروز گروه بزرگی از معترضان در پاریس تظاهرات کنند. معترضان قصد دارند اولتیماتوم جدیدی به امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه بدهند. از طرفی دولت هم با آرایش ویژه ۶۰ هزار پلیس ضد شورش، نیرو‌های ژاندارم و امنیتی و همچنین هزاران نیروی ضد تروریسم ارتش اعلام کرده در فضای کنونی فرانسه به شدت با تظاهرات‌های امروز برخورد می‌کند.

این در حالی است که کریستوف کاستانر، وزیر کشور فرانسه در مورد برگزاری تظاهرات هشدار‌هایی داده است. کاستانر اعلام کرد خرابکاران قصد دارند تظاهرات را برهم بزنند و خشونت‌ها و حوادث شانزدهم ماه مارس را تکرار کنند.

کاستانر در سخنانی گفت: «برخی در شبکه‌های اجتماعی خواستار تجمع در حوالی کلیسای نوتردام شده‌اند. آن‌ها با انتشار عکس‌هایی از آتش سوزی کلیسا اعلام کردند ما پاریس را به آتش و خون می‌کشیم و انتقام می‌گیریم. بنابراین ما روز شنبه می‌توانیم انتظار داشته باشیم که تندرو‌ها بار دیگر دست به آشوب بزنند.»

تظاهرات‌های هفته بیست و سوم در فرانسه در حالی برگزار می‌شود که دولتمردان به ویژه شخص مکرون این هفته تلاش کردند از حادثه آتش سوزی کلیسای نوتردام پاریس به عنوان فرصتی برای اعلام آتش بس موقت استفاده کنند.  / باشگاه خبرنگاران

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.