دریادار خانزادی با چه اهدافی عازم چین شد

سیاسی /
شناسه خبر: 464129

فرمانده نیروی دریایی ارتش مهم ترین هدف از این سفر را ایجاد توسعه تعاملات و ارتباطات بین دو نیروی دریایی کشور ایران و چین عنوان کرد

 فرمانده نیروی دریایی ارتش به همراه هیات عالی‌رتبه نظامی در پاسخ رسمی به دعوت همتای چینی خود صبح امروز - شنبه - عازم چین شد.

به گزارش شنبه ایرنا از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش امیر دریادار «حسین خانزادی» برای شرکت در اجلاسی که به مناسبت تشکیل هفتادمین سالگرد نیروی دریایی چین با حضور فرماندهان نیروی های دریایی سراسر کشور برگزار می‌شود به این کشور سفر کرد.
فرمانده نیروی دریایی ارتش مهم ترین هدف از این سفر را ایجاد توسعه تعاملات و ارتباطات بین دو نیروی دریایی کشور ایران و چین عنوان کرد و گفت: با شناسایی تمام ظرفیت ها در حوزه های فنی، آموزشی و عملیاتی در دریا و به اشتراک گذاشتن آنها در آینده نزدیک، بتوانیم سطح تعاملات را با نیروی دریایی چین بالا ببریم.
دریادار خانزادی تاکید کرد: قدرت و تمدن دریایی قدرت های منطقه ای در حال خیزش به سمت دریا هستند و این به آن معناست که باید به منابع و منافع دریایی کشورهای منطقه احترام گذاشت.
وی خاطرنشان کرد: امنیت منطقه اقیانوس هند قطعاً به دست نیروهای دریایی کشورهای منطقه قابل تامین است و حضور نیروهای دریایی فرامنطقه ای در این نقطه از جهان به هیچ عنوان را نمی پذیریم و دنیا باید این را بداند.
فرمانده نیروی دریایی ارتش با یادآوری این که در این سفر با استفاده از ظرفیت گفت وگو و تعامل دیدارهای دو جانبه ای را با فرماندهان نیروی های دریایی شرکت کننده در این اجلاس خواهیم داشت، افزود: قطعا نظرات تخصصی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مورد چگونگی دستیابی به امنیت جمعی در مناطق مختلف دریایی جهان از جمله منطقه اقیانوس هند از مهمت رین محور گفت وگوهای دوجانبه است.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.