سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه با بیان اینکه تلاش ما برای دفاع از تمامیت ارضی سوریه، پایان درگیری‌ها، تشکیل کمیته قانون اساسی و آغاز روند سیاسی از طریق انتخابات در این کشور ادامه دارد، اظهار داشت: در صورت لزوم و به ویژه برای دفاع از امنیت مرز‌های ترکیه با سوریه، از طریق ایران و روسیه با دمشق ارتباط برقرار می‌کنیم.

به گزارش آناتولی، ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه پس از نشست هیئت دولت خطاب به خبرنگاران گفت: در دیدار محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران با رئیس جمهور ترکیه هیچ صحبتی درباره میانجی‌گری تهران میان آنکارا و دمشق انجام نشده است.

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در این کنفرانس خبری همچنین اظهار داشت: در صورت لزوم و به ویژه برای دفاع از امنیت مرز‌های ترکیه با سوریه، از طریق ایران و روسیه با دمشق ارتباط برقرار می‌کنیم.

وی افزود: با ایران در موضوع سوریه همکاری داریم، اما اختلاف ما با تهران در مورد بشار اسد نیز برای همه مشخص است.

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه با بیان اینکه تلاش ما برای دفاع از تمامیت ارضی سوریه، پایان درگیری‌ها، تشکیل کمیته قانون اساسی و آغاز روند سیاسی از طریق انتخابات در این کشور ادامه دارد، یادآور شد: انتظار ما اجرای فوری نقشه راه منبج و عدم اجازه حضور به هیچ عنصر تروریستی در شرق رود فرات است.

کالین در خصوص خروج آمریکا از شمال سوریه نیز گفت: ما انتظار داریم که این روند ادامه پیدا کند و با ایجاد منطقه امن این منطقه به ترکیه واگذار شود.

وی ادامه داد: مبارزه ترکیه با تروریسم محدود به داخل مرز‌ها نیست و هدف اصلی ما دفاع از کشورمان در خارج از مرزهاست.

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه همچنین درباره انتخابات شهرداری‌ها نیز اظهار داشت: میزان آرای حزب عدالت و توسعه و همچنین ائتلاف جمهور در انتخابات اخیر نشان می‌دهد که مردم ما بار دیگر بر اعتماد خود به رجب طیب اردوغان تاکید کرده‌اند./ تسنیم 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.