وزیر ورزش و‌جوانان با تاکید بر صرفه جویی اقتصادی گفت: جامعه ورزش همانند مردم باید مشکلات را تحمل کند.

مسعود سلطانی فر نشست روسای فدراسیون های ورزشی با وزیر اظهار داشت: تشکر می‌کنم از کسانی که از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری حضور یافته و و درخصوص تکنولوژی ‌های جدید نانو صحبت کردند.

وی در ادامه با بیان اینکه ورزش کشور به این تکنولوژی‌ها نیاز خواهد داشت، گفت: در هر سه بخش فضاها، لباس‌ها و دیگر خدمات دیگر ما می‌توانیم از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم و ضریب بهره‌وری خودمان را بالا ببریم.

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنانش در ارتباط با امداد رسانی جامعه ورزش به آسیب دیدگان از سیل افزود: از روزهای نخستین فروردین برای کمک به سیل زدگان فعال شدیم و فدراسیون ها و سازمان های مردم نهاد به میدان آمدند و‌در این ارتباط بیش از هزار و 100 سالن در اختیار ستاد مدیریت بحران قرار گرفت و در این مدت بیش از ۷۰۰ سالن در این مدت مورد استفاده قرار گرفت.

او همچنین به خسارت هایی که در سیل اخیر به زیرساخت های ورزشی وارد شده اشاره کرد و‌ گفت: در شهرهای آسیب دیده از سیل بیش از ۱۰۰ سالن در چند استان ما خسارت دید و برای تعمیر آنها سعی می کنیم منابعی را برای جبران این خسارات دریافت کنیم‌.

سلطانی فر حضور موثر فدراسیونهای ورزشی در امداد رسانی را مورد توجه قرار داد و افزود: فدراسیون های قایقرانی، کوهنوردی، اتومبیلرانی، نجات غریق، پزشکی ورزشی و دیگر فدراسیون‌ها به همراه هیات‌های استانی فعال بودند ضمن اینکه در صحبت هایی که با استانداران استان‌های سیلزدن داشتیم اکثرا از عملکرد ادارات کل ورزش استان‌ها راضی بودند.

او با تاکید براینکه تلاش شده در این مدت برنامه‌های جامعه ورزش برای کمک به مردم سیل زده متمرکز شود اظهار داشت: سیل اخیر ممکن است که در برخی مکان‌ها فروکش کرده باشد ولی باید این موضوع را دانست که در برخی از استان‌ها هنوز مردم درگیر عوارض این حادثه طبیعی هستند.

سلطانی فر گفت: بیش از ۴۰۰ روستا در خوزستان تخلیه شده است. امروز آقای رییس‌جمهوری تاکید داشتند که با توجه به وضعیت بد اسکان موقت در استان‌های سیل زده بویژه خوزستان کمک کنیم که وضعیت بهتری برای مردم ایجاد شود.

وزیر ورزش و‌جوانان ادامه داد: شاید تا یکسال دیگر مردم این استان‌ها درگیر عوارض سیل باشند و باید این موضوع را توجه داشته باشیم که کمک‌ها همچنان ادامه‌دار باشد و از منابع و امکاناتی که جمع آوری میکنیم به این استان‌ها ارسال کنیم.

او‌با اشاره به شرایط حساس کنونی ،صرفه جویی در اعزام ها و منابع ارزی و ریالی را مورد تاکید قرار داد و گفت: یکی از مهم ترین برنامه های ما در سال ۹۸ این موضوع خواهد بود.

وزیر ورزش و‌جوانان بیان کرد که باید از صرف هزینه‌های بیهوده از جمله برپایی همایش ها، نشست ها، سفرها و اعزام های غیر ضرور ممانعت به عمل آید و برنامه های ورزشی در جهت کسب سهمیه المپیک تدوین و اجرایی شود.

او با بیان اینکه می بایست درک درستی از شرایط اقتصادی کشور که درگیر تحریم‌های غیرعادلانه است داشته باشیم اظهار داشت: همچنان که مردم فشار را در این وضعیت تحمل می‌کنند باید در ورزش نیز صرفه‌جویی کنیم.

سلطانی فر افزود: دشمن دیگر با دولت یا نظام کار ندارد بلکه با عملکرد اخیر خودش نشان داد که به فکر مردم ایران نیز نیست و سازمان‌های مردم نهاد را نیز تحریم کرده است.

وی خاطرنشان کرد: هر چند تجربه نشان داده که هیچ چیزی بالاتر از اراده ملت نیست./ پایگاه خبری وزارت ورزش و‌جوانان

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.