اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

نایب قهرمانی تیم کاراته دانشگاه آزاد در رقابت‌های قهرمانی آسیا

نایب قهرمانی تیم کاراته دانشگاه آزاد در رقابت‌های قهرمانی آسیا

تیم منتخب کاراته دانشگاه آزاد در اولین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا با کسب 4 مدال طلا، 2 نقره و یک برنز به عنوان نایب قهرمانی رسید.

تیم منتخب دانشگاه آزاد در پایان اولین دوره رقابت های قهرمانی آسیا که در ماکائو برگزار شد به 4 مدال طلا ، 2 نقره و یک برنز دست یافت و در مجموع نایب قهرمان شد.

برای تیم ایران در این رقابت ها بهنوش نجفی، محدثه آقایی، علی مسکینی و مهدی رحیمی نژاد مدال طلا گرفتند. آویشن باقری و علی اکبر دستجانی صاحب مدال نقره شدند و میعاد یاری مدال برنز را از آن خود کرد.

نتایج کسب شده در این رقابت ها بدین شرح است:

بهنوش نجفی در وزن ۶۱- کیلوگرم، در مبارزه اول خود نماینده هنگ کنگ را با نتیجه 8 بر صفر از پیش رو برداشت و در فینال یک بر صفر حریف ژاپنی را شکست داد و مدال طلا را از آن خود کرد.

در وزن 68+ کیلوگرم، محدثه آقایی با غلبه بر وهاجر موحد از مالزی با نتیجه 4 بر صفر مدال طلای این وزن را کسب کرد.

در وزن 60- کیلوگرم، علی مسکینی ابتدا ۵ بر صفر از سد نماینده چین گذشت و در فینال ۳ بر یک موفق شد کاراته کایی از هنگ کنگ را مغلوب کرد و به مدال طلا رسید.
در وزن 75-کیلوگرم، مهدی رحیمی نژاد در اولین دیدار 6 بر 2 نماینده هنگ کنگ را از پیش رو برداشت. در ادامه موفق شد 8 بر صفر کاراته کایی از فیلیپین را شکست دهد. او در فینال به مصاف هیکارو هیروسه از ژاپن رفت و به برتری 7 بر یک رسید تا صاب مدال طلای این وزن شود.

در وزن ۵۵- کیلوگرم، آویشن باقری در اولین مبارزه ۴ بر صفر مقابل نماینده سنگاپور به برتری دست یافت و در دیدار فینال ۲ بر صفر مقابل نماینده میزبان نتیجه را واگذار کرد و به مدال نقره رسید.

علی اکبر دستجانی در وزن 84-کیلوگرم با برتری مقابل نماینده ماکائو، در دومین دیدار مقابل حریفی از ژاپ نتیجه را واگذار کرد و به مدال نقره این وزن رسید.

در وزن 67-کیلوگرم، میعاد یاری ابتدا یک بر صفر نتیجه را به یوگو کوزاکی از ژاپن واگذار کرد و به مدال برنز رسید.

در وزن ۵۰- کیلوگرم فائزه چیذری، در بازی نخست ۴ بر ۳ نتیجه را به نائو کوباشی از ژاپن واگذار کرد و در رپه شارژ نیز مقابل فونگ من وای شکست خورد و از رسیدن به مدال بازماند.

چیذری در مکان پنجم ایستاد.

کپی